Освітня програма Управління інформаційною безпекою — кваліфікаційний рівень «Бакалавр»

Студенти вивчають механізми створення комплексної системи інформаційної та кібербезпеки сучасних інформаційних і інформаційно-комунікаційних систем, менеджмент інформаційної та кібербезпеки відповідно до міжнародних стандартів інформаційної безпеки серії ISO27К; механізми забезпечення інформаційної безпеки телекомунікаційних і комп’ютерних мереж, механізми забезпечення web-безпеки, безпеки банківських систем і систем електронної комерції, механізми розслідування інцидентів, управління ризиками та аудиту систем інформаційної та кібербезпеки. Також студенти вивчають механізми захисту суспільства від сучасних спеціальних інформаційних та інформаційно-психологічних операцій, інформаційного впливу.

Опис освітньої програми Управління інформаційною безпекою:

Харківський національний університет радіоелектроніки у рамках освітньої програми Управління інформаційною безпекою бере участь в європейських програмах Tempus та Erasmus+.

Кафедра інфокомунікаційної інженерії є активним учасником проекту та координатором української сторони консорціуму ENGENSEC європейської програми Tempus – підготовки спеціалістів з кібербезпеки наступного покоління. В рамках даної програми викладачі кафедри інфокомунікаційної інженерії разом з університетами Швеції, Польщі, Естонії, державними ВНЗ України та німецькою кримінальною поліцією розробляють 7 базових курсів:

 • Цифрова криміналістика;
 • Web-безпека;
 • Аналіз шкідливого програмного забезпечення;
 • Етичний хакінг;
 • Безпека бездротових мереж;
 • Безпека хмарних технологій;
 • Розробка безпечного програмного забезпечення.

В рамках Європейської програми Erasmus+ здійснюється обмін студентами з технологічним інститутом Блекінге, Швеція. У червні 2017 року факультет Інфокомунікацій підписав договір щодо студентського обміну за програмою подвійних дипломів за магістерською спеціальністю «Кібербезпека» з Технологічним Інститутом Блекінге (BTH), Карлскруна, Швеція.

Кожного року студенти, що навчаються за спеціальністю Кібербезпека освітньою програмою Управління інформаційною безпекою, приймають участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та олімпіадах, та перемагають.

26 жовтня 2018 року студенти факультету Інфокомунікацій Сергій Романько та Марина Борова, у рамках конференції UISGCON14 (громадської організації Ukrainian Information Security Group) взяли участь у хакерських змаганнях «Capture The Flag» (CTF).

Переможцем поєдинку (1 місце) став Сергій Романько, якого представники компанії Orange Polska запросили на два місяці безкоштовного стажування у Польщі з повною оплатою проживання, а Марина Борова посіла 3 місце змагань.

Також всі призери були нагороджені подарунковими сертифікатами на навчання з курсу «Penetration Testing Student».

1 – 2 квітня 2017 року команда студентів факультету Інфокомунікацій взяла участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді “Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів”. В індивідуальному змаганні 2 місце зайняла студентка Щирова Юлія з науковою роботою на тему “Програмний додаток аналізу тональності текстів, як засіб захисту особистості та суспільства від інформаційно-психологічного впливу”.

25-28 квітня 2017 року відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з галузі “Інформаційна безпека”. Студент факультету Інфокомунікацій Романько Сергій став переможцем (посів І місце в загальному заліку), а також був нагороджений грамотами за ІІ місце з дисципліни “Прикладна криптологія” та ІІІ місце з дисципліни “Управління інформаційною безпекою”. Грамотами за ІІ місце з дисципліни “Технічні засоби захисту інформації” та ІІІ місце з дисципліни “Безпека інформаційних та комунікаційних систем” була нагороджена студентка Борова Марина.

4 – 5 квітня 2019 р. студенти групи УІБ-15-1 Марина Шаповал та Ксенія Назаренко взяли участь у Міжнародній студентській олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів». Олімпіада проводилась Карпатським університетом імені Августина Волошина сумісно з Інститутом спеціального зв’язку та захисту інформації НТУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». У командному змаганні олімпіади наші студенти зайняли перше місце. У індивідуальному змаганні, під час якого відбувалися захисти наукових робіт, Марина Шаповал з науковою роботою на тему «Провокація в кіберпросторі як сучасний вид інформаційно-психологічної загрози особистості та суспільству» зайняла перше місце.

Вміння і компетентності, якими буде володіти бакалавр за освітньою програмою Управління інформаційною безпекою:

 1. Знання мов програмування: Java, C ++, C #, Python;
 2. Створення, впровадження, моніторинг та вдосконалення систем менеджменту інформаційної безпеки підприємства (установи);
 3. Проведення аудиту підприємств (установ) за інформаційної безпеки
 4. Розробка програмного забезпечення по виявленню шкідливих програм і кібератак;
 5. Розробка і використання програмних і програмно-апаратних комплексів кіберзахисту;
 6. Проведення криміналістичної експертизи слідів кібератак в кібернетичному просторі;
 7. Адміністрування захищених комп’ютерних і телекомунікаційних мереж;
 8. Моніторинг критичних параметрів інформаційних систем;
 9. Реагування на інциденти інформаційної безпеки;
 10. Оцінка ризиків інформаційної безпеки.

Випускник за освітньою програмою Управління інформаційною безпекою може працювати:

 1. Спеціалістом з розробки захищеного програмного забезпечення на С / C ++ / C # / JAVA / Python;
 2. Менеджером з інформаційної безпеки;
 3. Інженером, фахівцем, головним спеціалістом з інформаційної безпеки;
 4. Керівником відділу інформаційної безпеки;
 5. Аудитором систем інформаційної безпеки;
 6. Розробником систем і засобів захисту інформації;
 7. Адміністратором з інформаційної безпеки;
 8. Аналітиком з інформаційної безпеки;
 9. Керівником проектів з інформаційної безпеки;
 10. Офіцером спецслужб з кібербезпеки.

Навчально-лабораторна база:

На кафедрі інфокомунікаційної інженерії розгорнуті мережева академія CISCO, Nure ITAcademy, лабораторія мереж наступного покоління, лабораторія систем доступу, лабораторія технічного захисту інформації, лабораторія мобільного зв’язку. У 2018 році був введений в експлуатацію кіберполігон для дослідження кібербезпеки хмарних технологій, який був закуплений Європейським союзом в рамках європейської програми Tempus – підготовки спеціалістів з кібербезпеки наступного покоління.

Освітня програма Управління інформаційною безпекою – це системний підхід щодо підготовки висококваліфікованих фахівців з кібербезпеки. Вступайте на цю освітню програму та ставайте в ряди кіберзахисників.

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач