News
Members of the department joined the project the project COST Action CA22104 – Behavioral Next Generation in Wireless Networks for Cyber Security (BEiNG-WISE)
Харківський національний університет радіоелектроніки приєднався до проєкту CA22104 – Behavioral Next Generation in Wireless Networks for Cyber Security (BEiNG-WISE), метою якого є сприяння розвитку нових нетрадиційних безпроводових рішень у сфері кібербезпеки, що складаються як з технічних, так і з соціальних характеристик.
Завідувач кафедри ІКІ імені В.В. Поповського проф. Лемешко О.В. та проф. Єременко О.С. увійшли до складу робочих груп:
WG1 – Кібербезпека в нових безпроводових комунікаціях. Діяльність цієї робочої групи буде здебільшого присвячена ідентифікації та виявленню нових вразливостей, а також концепції систем, які є більш захищеними за своєю конструкцією ("secure by design"). Адже зростає усвідомлення фундаментальної ролі, яку кібербезпека відіграє і буде відігравати в майбутньому в процесі розробки складних рішень, здатних передбачати ризики, оперативно виявляти атаки і реагувати на них в режимі реального часу.
WG3 – Оптимальні підходи до безпеки та їхній вплив на користувача. Діяльність цієї робочої групи стосується "відповідальних за дизайном" ("responsible by design") оптимальних рішень у сфері безпеки. Зокрема, оптимальні рішення з безпеки, пов'язані з масовим використанням проривних технологій, повинні бути розглянуті з огляду на етичні та правозахисні підходи до розробки безпекових рішень, які є відповідальними за своєю суттю.
WG4 – Людський фактор у безпеці безпроводового зв'язку. У межах діяльності цієї робочої групи буде розглянуто різноманітність характеристик користувача разом з технологічними компонентами для розробки адаптивних технологій конфіденційності та безпеки, що враховують конкретний користувацький контекст.
Основними координаційними завданнями досліджень BEiNG-WISE є:
- Служити загальноєвропейською науковою платформою і реалізувати амбітну мету запровадження і просування радикальної зміни парадигми кібербезпечного безпроводового зв'язку шляхом розробки «відповідальних» і «стійких» рішень.
- Розробити і координувати нові підходи до підвищення обізнаності серед кіберкористувачів.
- Сприяти взаємодії та міждисциплінарним дослідженням шляхом визначення нових метрик, які можуть враховувати як людський фактор, так і технічні аспекти у спільній манері під час проєктування.
- Об'єднати членів різних спільнот у міждисциплінарну стійку спільноту з метою аналізу конкретних відкритих викликів кібербезпеки з оновленою перспективою, збагаченою різними специфічними підходами різних дослідницьких сфер.
- Підтримувати 3-R науковий підхід – повторюваність, відтворюваність і тиражування (Repeatability, Reproducibility & Replicability) – для передових рішень у сфері безпеки, розроблюваних у межах проєкту і заснованих на технічних і суспільних вимогах, шляхом відповідного інформаційного обміну.
- Підтримувати розвиток нового наукового напрямку, де технічні, соціальні та правові фактори розглядаються спільно і синергетично, а не незалежно один від одного.
Терміни проєкту:
Дата початку - 22.09.2023
Дата завершення - 21.09.2027
Вебсайт проєкту: