News
Участь у кластерному семінарі, присвяченому вивченню та поширенню Європейських студій в Україні: успішні практики, виклики та перспективи
15 жовтня 2024 року відбувся Кластерний семінар, присвячений вивченню та поширенню Європейських студій в Україні: успішні практики, виклики та перспективи, організований Національним Еразмус+ офісом в Україні. Під час семінару Марина Євдокименко, професорка кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки презентувала здобутки та результати проєктів Еразмус+ модуль Жан Моне ХНУРЕ за останні роки, а саме:
- Проєкт «European approach in charge of ethical, legal and socio-economic Artificial Intelligence policy» (№101047552), що спрямований на формування етичної, правової та соціально-економічної політики щодо штучного інтелекту в Україні на основі європейського підходу. Проєкт сприяє розвитку національної політики щодо штучного інтелекту з урахуванням етичних норм та правових рамок, що дозволить Україні бути конкурентоспроможною на глобальній арені.
- Проєкт «Application of EU toolbox and frameworks of 5G networks for Ukraine» (№101085608), який зосереджується на впровадженні європейських інструментів та рамок для розвитку 5G мереж в Україні. Використання досвіду ЄС у впровадженні 5G допоможе Україні не лише модернізувати телекомунікаційну інфраструктуру, а й підвищити її безпеку та ефективність.
- Проєкт «Integrating the EU Cybersecurity Framework and policies in Ukraine» (№621250), який сприяє підвищенню рівня кіберзахисту державних установ, бізнесу та критичних інфраструктур, що є критично важливим для забезпечення національної безпеки в умовах гібридних загроз
- Проєкт «The European experience for enhancement the resilience of Critical Entities in Ukraine» (№101085825), зосереджений на підвищенні стійкості критичних інфраструктур в Україні за рахунок використання європейського досвіду. Впровадження цього проєкту допоможе Україні зміцнити свою безпеку та здатність протистояти потенційним атакам, тому що в умовах війни і кібератак важливо мати ефективні механізми захисту критичних об'єктів, таких як енергетичні системи, транспорт, зв'язок.
- Проєкт «Integrating the future-proof EU cybersecurity ecosystem in Ukraine» (№101177024), присвячено створенню кібербезпекової екосистеми на основі європейських практик та є ключовим напрямком для майбутнього розвитку України. В умовах цифровізації та зростання кіберзагроз цей проєкт дозволить інтегрувати передові рішення з кібербезпеки, підготувати фахівців та створити ефективну інфраструктуру для захисту від кіберзагроз.
Загалом, вищезазначені проєкти Еразмус+ модуль Жан Моне, три останні з яких реалізуються викладачами кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського, мають надзвичайно важливе значення для України, оскільки вони спрямовані не тільки на впровадження найкращих європейських практик у сфері штучного інтелекту, 5G технологій, кібербезпеки та захисту критичних інфраструктур, але й підтримують модернізацію технологічної інфраструктури країни та сприяють її інтеграції до європейського цифрового простору. Крім того, успішне впровадження цих проєктів дозволить Україні не лише підвищити технологічний рівень, але й забезпечити свою національну безпеку та конкурентоспроможність на світовій арені.