News
Відбувся круглий стіл «Ефективні шляхи впровадження європейського досвіду для захисту критичної інфраструктури в Україні», організований у межах реалізації проєкту Erasmus+ Жан Моне модуль ResCE
Обговорили кіберзахист критичної інфраструктури України разом з експертами з енергетики, освіти та бізнесу!
📅 16 липня 2025 року відбувся круглий стіл «Ефективні шляхи впровадження європейського досвіду для захисту критичної інфраструктури в Україні», організований у межах реалізації проєкту Erasmus+ Жан Моне модуль ResCE («Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні»).
📣 Захід зібрав понад 30 учасників – представників закладів вищої освіти, державних установ, бізнесу та громадянського сектору, які разом обговорили виклики кіберстійкості та реальні механізми впровадження кращих європейських практик в українські реалії.
Під час заходу запрошені спікери поділилися практичними кейсами та баченням рішень.
Так, представниця критичної інфраструктури, Яніна Рой, к.т.н., начальниця відділу впровадження та контролю процесів інформаційної безпеки НЕК «Укренерго», розповіла про комплексний підхід до кіберзахисту критичних об'єктів енергосистеми України.
Від ЗВО, виступив Роман Одарченко, д.т.н., національний координатор проєкту SECURE (https://erasmus-secure.eu/), який презентував міжнародну ініціативу з розбудови лабораторій та освітніх хабів у сфері 5G, AI/ML та квантової кібербезпеки.
З боку представників бізнесу, на круглому столі виступив також Сергій Сарайчиков, експерт із кібербезпеки та співзасновник української компанії A42 (https://a42.tech/), який представив унікальне вітчизняне рішення для автоматизованого пошуку вразливостей в IT-інфраструктурі. Сервіс A42 дозволяє в режимі реального часу виявляти слабкі місця в системах до того, як ними скористаються зловмисники. Платформа аналізує зовнішній периметр компанії – домени, IP-адреси, хмарні сервіси, API, відкриті порти, – й автоматично сканує їх на наявність критичних помилок безпеки. Рішення вже активно використовується в державному секторі, ІТ-компаніях і бізнесі, який працює з критичними даними.
Учасники круглого столу відзначили низку пріоритетних напрямів, які потребують посиленої уваги та спільної роботи. Зокрема, було підкреслено важливість налагодження тісної та сталої співпраці між державними структурами, бізнесом і закладами вищої освіти для ефективного захисту критичної інфраструктури. Також наголошувалося на необхідності впровадження єдиних стандартів кібербезпеки для критичних об’єктів, які б відповідали як українським, так і європейським вимогам.
Крім того, учасники підкреслили потребу в системній підготовці кіберфахівців за європейськими освітніми підходами – з урахуванням сучасних технологій, практичних навичок та міжгалузевої взаємодії.
🤝 Дякуємо всім учасникам та спікерам, хто долучився до дискусії!
Disclaimer
This project is funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.
Ця активність відповідає наступним цілям сталого розвитку:
