На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Головна новина

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського отримали сертифікати за результатами літніх тренінгів 2022 року від агенції USAID
За результатами проведення літніх тренінгів, організованих у період з 11 липня по 31 серпня 2022 року агенцією USAID в межах спільного з ХНУРЕ проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», 10 професорів та доцентів кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ отримали сертифікати.

Підручники та монографії

Новини

Запрошуємо студентів прийняти участь у конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці»
В межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» планується проведення конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці» серед студентства. Ця конференція спрямована на промоцію спеціальності кібербезпека та сприяння поінформованості студентів про актуальні шляхи побудови та розвитку кар’єри у сфері кібербезпеки.

29.09.2022

Представники кафедри ІКІ прийняли участь у Дев'ятій Міжнародній конференції womENcourage 2022
В період з 21 по 23 вересня 2022 року за підтримки ACM-W Europe проводилася Дев'ята Міжнародна конференція ACM Celebration of Women in Computing: womENcourage™ 2022. В 2022 році конференцію було організовано в Ларнаці (Кіпр) на базі Університету Центрального Ланкаширу (University of Central Lancashire Cyprus, UCLan CYPRUS).

25.09.2022

Завершився онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), організований в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 31 серпня 2022 року було проведено онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), який планувався та організовувався в межах виконання проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Координатором освітньої компоненти цього проєкту є професор кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського Євдокименко М.О.

18.09.2022

Онлайн-курс «Foundations of Computer and Network Security» успішно прослухано та засвоєно викладачами кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Основи комп’ютерної та мережної безпеки» (Foundations of Computer and Network Security).

12.09.2022

Завершився онлайн-курс «Security Audit and Risk Management», який прослухали викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського
З 12 липня 2022 по 30 серпня 2022 під патронатом USAID/ISACA для Українських фахівців був викладений on-line курс «Security Audit and Risk Management» (далі – курс). Курс був представлений до уваги у тому числі і для викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

11.09.2022

Професоркою кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського опубліковано статтю у науковому виданні квартилю Q2
У часописі Electronics (видавництво MDPI), який входить до квартилю Q2 Scopus, опубліковано наукову статтю професорки кафедри ІКІ імені В.В. Поповського д.т.н., проф. Тітаренко Л.О.

28.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського успішно завершили онлайн-курс «Тестування на проникнення» (Penetration Testing) в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Тестування на проникнення » (Penetration Testing). Інструктором-викладачем виступав Олексій Барановський – PhD, акредитований інструктор (ISC)2, ISACA та EC-Council тощо.

18.09.2022

У видавництві Springer надруковано книгу «Lecture Notes in Data Engineering, Computational Intelligence, and Decision Making»
У видавництві Springer в серії « Lecture Notes on Data Engineering and Communications Technologies» (LNDECT,volume 149) надруковано книгу «Lecture Notes in Data Engineering, Computational Intelligence, and Decision Making». Книга містить розширені версії доповідей, що були представлені на науковій конференції International Scientific Conference “Intellectual Systems of Decision Making and Problem of Computational Intelligence” ISDMCI 2022.

17.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського завершили навчання з курсу «Cloud Cyber Security» в межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 26 серпня 2022 року викладачі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського, проф. Радівілова Т.А. та доц. Коваленко Т.М., пройшли курс «Cloud Cyber Security» в рамках літньої програми тренінгу проекту за підтримки агенції USAID.

11.09.2022

Відбулась церемонія закриття літніх тренінгів'2022 проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
31 серпня 2022 року в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбулася офіційна церемонія закриття літніх тренінгів'2022. З вступним словом виступили керівництво освітньої компоненти Проекту Ольга Насібулліна та Роберт Пикок з Флоридського міжнародного університету.

01.09.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач