На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Головна новина

Вітаємо студентів кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського з успішним завершенням чергового семестру за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями»
На початку червня 2024 року завершився черговий семестр навчання студентів ХНУРЕ за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями». У цьому семестрі прийняли участь у проєкті 20 студентів ХНУРЕ, з яких 19 здобувачів представляли кафедру ІКІ імені В.В. Поповського. Як і у минулому семестрі шість студентів кафедри отримали стипендії від проєкту за успішне навчання за обраними курсами. Взагалі 15 студентів отримали сертифікати за результатами вивчення курсів проєкту. Найбільш популярними курсами у цьому семестрі були «Introduction to Deep Learning» та «Machine Learning with Python».

Підручники та монографії

Новини

На CTF платформі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського проведено Всеукраїнський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації
18-19 червня 2024 року за підтримки ХНУРЕ відбувся Всеукраїнський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації, який організували Відділення безпеки та оборони КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» та Маріупольський державний університет, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Департамент освіти і науки м. Києва.

20.06.2024

Професорка Євдокименко Марина нагороджена відзнакою Національної академії наук України для молодих учених "Талант, натхнення, праця"
27 травня 2024 року на Ректораті ХНУРЕ професорка кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Марина Євдокименко отримала почесні відзнаки. До Дня Науки в Україні докторка технічних наук, професорка кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Марина Євдокименко була нагороджена відзнакою Національної академії наук України для молодих учених "Талант, натхнення, праця". Варто зазначити, що нагородження молодих учених, які не є працівниками НАН України, є винятком.

29.05.2024

Участь професорки кафедри Єременко О.С. у тренінгу в межах International Staff Week в Хаенському університеті (Іспанія)
З 13 по 17 травня в університеті м. Хаен, Іспанія (Universidad de Jaen, UJA) проводились тренінги в межах Міжнародного тижня – Erasmus+ International Staff Week, в якому прийняла участь професорка кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського Олександра Єременко.

27.05.2024

Участь студентів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського у Міжнародній науковій конференції молодих учених «Інформатика, Математика, Автоматика» ІМА :: 2024
З 22 по 24 квітня 2024 року проводилась щорічна Міжнародна наукова конференція молодих учених «Інформатика, Математика, Автоматика» ІМА :: 2024. Організатором конференції виступили Сумський державний університет (Україна) та Міжнародний Університет «Астана» (Казахстан).

10.05.2024

Участь науковців кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського у роботі Міжнародної конференції ICCSEEA'2024 (Київ, Україна)
В період з 27 по 28 квітня 2024 року відбулася Сьома Міжнародна конференція з інформатики, інженерії та застосувань в освіті (The 7th International Conference on Computer Science, Engineering and Education Applications – ICCSEEA'2024).

01.05.2024

Студентка кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ стала срібною призеркою ІV етапу Кубку України з легкоатлетичних метань
За дуже несприятливих погодних умов 15 червня у м.Києві пройшов ІV етап Кубку України з легкоатлетичних метань пам`яті ЗТУ Л. Смєлаша та А. Кончіца. Змагання у секторах припинялися 2 рази через великий дощ. Незважаючи на складні умови проведення змагань, студентці кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ групи ТРІКІ-21-1 Горяіновій Карині вдалось здобути 2 місце з найкращим результатом сезону.

17.06.2024

Наші студенти – призери ІІІ Всеукраїнської студентської олімпіади «Соціоінженерінг: шляхи та механізми захисту»
3 травня 2024 р. на базі Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку (м. Одеса) відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська олімпіада «Соціоінженерінг: шляхи та механізми захисту». Метою олімпіади було розгляд широкого спектру реальних та потенційних загроз інформаційній безпеці держави, суспільства і окремої особи, формування критичного мислення у студентів і курсантів, розробка рекомендацій щодо вдосконалення освітнього процесу для підготовки фахівців із забезпечення інформаційної безпеки України.

27.05.2024

Студентка кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ стала призеркою у Командному Чемпіонаті України з легкої атлетики
Студентка кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ групи ТРІКІ-21-1 Горяінова Карина взяла участь у Командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та молоді, який відбувся 18-19 травня 2024 року у м.Луцьк.

21.05.2024

Підведено підсумки конкурсу студентських наукових робіт на кафедрі ІКІ імені В.В. Поповського
Підведено підсумки конкурсу студентських наукових робіт на кафедрі інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського.

01.05.2024

Участь професорки Єременко Олександри у підсумковій конференції COST ACTION CA19122 EUGAIN (м. Лісабон, Португалія)
В період з 21 по 22 квітня 2024 року в Лісабоні (Португалія) за підтримки Ordem dos Engenheiros (Асоціації інженерів) відбулась заключна конференція COST ACTION CA19122 EUGAIN, тема якої «Opening the doors to the world». Головна мета заходу пов’язана з висвітленням результатів проєкту EUGAIN запрошеним зовнішнім зацікавленим сторонам і представникам влади та залученням їх до спільної дискусії щодо покращення гендерного балансу в інформатиці в Європі та за її межами.

01.05.2024

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач