На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 40 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.

Головна новина

Вітаємо співробітниць кафедри ІКІ з присвоєнням вченого звання професора
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1290 від 30.11.2021 р. затверджено рішення вченої ради ХНУРЕ про присвоєння вченого звання професора співробітницям кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського

Підручники та навчальні посібники

Новини

Участь науковиць кафедри ІКІ у першій міжнародній IEEE конференції OT4ME! 2021
В період з 22 по 25 листопада 2021 року проводилась віртуальна міжнародна IEEE конференція OT4ME! 2021.

01.12.2021

Відбулась онлайн-лекція спікерів компанії Distributed Lab зі студентами кафедри ІКІ
30 листопада 2021 року відбулась онлайн-лекція спікерів компанії Distributed Lab для студентів 2-4 курсів кафедри ІКІ ім. В. В. Поповського. Темою заходу стали принципи функціонування Bitcoin.

30.11.2021

5 грудня о 10:00 Харківський національний університет радіоелектроніки гостинно відчиняє свої двері і запрошує до себе на "День знайомства з ХНУРЕ"
5 грудня о 10:00 Харківський національний університет радіоелектроніки гостинно відчиняє свої двері і запрошує до себе на "День знайомства з ХНУРЕ" – це новий формат Дня відкритих дверей онлайн на каналі NURE TV .

26.11.2021

Вітаємо професорів кафедри ІКІ із призначенням іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні за 2022 рік
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.09.2021 № 1047 відбувся конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. Щороку до Дня Гідності та Свободи призначається 25 стипендій.

22.11.2021

Участь науковців кафедри ІКІ у Міжнародній конференції «Інформаційна безпека: проблеми та перспективи» (Баку, Азербайджан)
Шановні колеги, 29 жовтня в м. Баку (Азербайджан) відбулась Міжнародна конференція «Інформаційна безпека: проблеми та перспективи». Конференція організована Азербайджанським університетом спільно з Харківським національним університетом радіоелектроніки та присвячена науковим, теоретичним, практичним і технологічним аспектам запобігання несанкціонованому доступу, використанню, розголошенню, спотвореню, зміні, дослідженню, запису або знищенню інформації в сучасному контексті бурхливого розвитку інформаційних технологій та їх тотального проникнення в усі сфери людської діяльності.

03.11.2021

Участь науковців кафедри ІКІ у роботі Міжнародної IEEE конференції UKRMICO'2021
Шановні колеги, з 29 листопада по 3 грудня 2021 року на базі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбувається Міжнародна IEEE конференція «International Conference on Information and Telecommunication Technologies and Radio Electronics» (UkrMiCo). Серед учасників конференції представники провідних закладів вищої освіти України, які готують фахівців в області телекомунікацій та радіотехніки, а також вчені з інших країн світу.

01.12.2021

Відбулась сьома Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку»
Шановні колеги! 25-26 листопада 2021 року в ХНУРЕ на базі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського відбулась сьома Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку» (ЕМС-2021).

27.11.2021

Вийшла в світ перша частина монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах»
У видавництві «Форт» надруковано першу частину монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах», яка підготовлена за загальною редакцією Романа Олійникова, Олександра Кузнецова, Олександра Лемешка.

24.11.2021

В рамках співпраці РНБО України з фондом CRDF Global проведено теоретичний та практичний онлайн семінар з основ кібербезпеки та кібергігієни
В рамках співпраці між Радою національної безпеки і оборони України та Фондом цивільних досліджень та розвитку Сполучених Штатів Америки (CRDF Global в Україні) та базуючись на домовленостях відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерство закордонних справ України та CRDF Global в Україні 9 листопада 2021 року було проведено теоретичний та практичний онлайн семінар з основ кібербезпеки та кібергігієни. У семінарі взяли участь 270 працівників МЗС України та дипломатичних представництв за кордоном.

11.11.2021

Науковці кафедри ІКІ прийняли участь у конференції IEEE ICEET’2021 (Стамбул, Туреччина)
Шановні колеги, 7-а Міжнародна конференція IEEE з інженерних та новітніх технологій (ICEET 2021) відбулась у Стамбулі, Туреччина, з 27 по 28 жовтня 2021 року.

28.10.2021

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач