На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Головна новина

Науковиці кафедри ІКІ прийняли участь у Десятій Міжнародній конференції womENcourage 2023 (Тронхейм, Норвегія)
В період з 20 по 22 вересня 2023 року за підтримки ACM-W Europe проводилася Десята Міжнародна конференція ACM Celebration of Women in Computing: womENcourage™ 2023. Цього року конференцію було організовано в Тронхеймі (Норвегія) на базі Норвезького університету природничих та технічних наук (Norwegian University of Science and Technology, NTNU).

Підручники та монографії

Новини

Відбулося заслуховування аспірантів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського за звітній період
28 вересня 2023 року відбувся науковий вебінар, на якому заслуховувати доповіді аспірантів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського щодо їхніх результатів дослідження за звітній період. На заході крім аспірантів були присутні наукові керівники, завідувач кафедри та завідувачка відділу аспірантури та докторантури ХНУРЕ Кирій Валентина Василівна.

28.09.2023

Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського зайняла друге місце у рейтингу випускаючих кафедр ХНУРЕ за підсумками 2022/2023 н.р.
Поновлено рейтинг випускаючих кафедр ХНУРЕ та оголошено його результати за 2022/2023 навчальний рік. За його підсумками друге місце в конкурентній боротьбі виборола саме наша кафедра – кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського!

08.09.2023

Науковці кафедри ІКІ імені В.В. Поповського опублікували результати досліджень у статті наукового видання квартиля Q1
Не дивлячись на війну та пов’язану з цим відсутність належних умов проживання та проведення повноцінних наукових досліджень, професори кафедри ІКІ імені В.В. Поповського продовжують активно займатись науковою роботою. Так, у серпні 2023 року у науковому журналі Applied Sciences (видавництво MDPI), який входить до квартиля Q1 Scopus (Applied Sciences 2022 CiteScore – 4.5, Q1 in Engineering), науковці кафедри опублікували нові результати своїх досліджень.

22.08.2023

Успішно завершилася Перша онлайн-літня школа в Україні «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об’єктів в Україні» за Проєктом Еразмус+ модуль Жан Моне ResCE
Завершивши свою роботу 4 серпня 2023 року, Перша онлайн-літня школа «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні» на базі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ під егідою Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «The European experience for enhancement the resilience of critical entities in Ukraine / ResCE» виявилася успішною та надзвичайно важливою подією для студентів і викладачів.

15.08.2023

Підведено підсумки конкурсу «Студенти-відмінники кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського»
За результатами весняного семестру та літньої сесії підведено підсумки конкурсу «Студенти-відмінники кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського». Цього разу відразу 37 студентів склали іспити та заліки з середнім балом за сесію 90 та вище.

22.07.2023

Результати досліджень науковців кафедри ІКІ імені В.В. Поповського опубліковано у статті наукового видання квартиля Q1
Співробітники кафедри ІКІ імені В.В. Поповського у вересні 2023 року опублікували у науковому журналі Applied Sciences (видавництво MDPI), який входить до квартиля Q1 Scopus (Applied Sciences 2022 CiteScore – 4.5, Q1 in Engineering), статтю з новими результатами своїх наукових досліджень.

11.09.2023

Онлайн-зустріч зі студентами ХНУРЕ за німецько-українським проектом «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
Шановні студенти ХНУРЕ, запрошуємо всіх охочих до навчання у осінньому семестрі 2023 року за курсами німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». В межах проєкту можна отримати нові знання, навички та практичний досвід в перспективній галузі інформаційних та комунікаційних технологій навіть в умовах воєнного стану.

01.09.2023

У видавництві Springer надруковано книгу «Advances in Computer Science for Engineering and Education VI»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes on Data Engineering and Communications Technologies» (LNDECT, volume 181) надруковано книгу «Advances in Computer Science for Engineering and Education VI».

21.08.2023

На кафедрі інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського відбулося змагання ICE Capture The Flag для студентів ХНУРЕ
15 липня 2023 року відбулося онлайн-змагання з кібербезпеки, організоване кафедрою ІКІ ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки – ICE Capture The Flag.

22.07.2023

Участь науковців та студентів кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ у Міжнародній науково-практичній конференції «Передові технології в інформаційно-комунікаційній інженерії»
18 липня 2023 року у Міжнародному гуманітарному університеті на факультеті кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Передові технології в інформаційно-комунікаційній інженерії» (International Conference “Advanced Technology in Information and Communication Engineering”, ATICE’2023).

19.07.2023

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач