На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 40 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.

Головна новина

Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського очолила рейтинг випускаючих кафедр ХНУРЕ за підсумками 2020/2021 н.р.
Оновлено рейтинг випускаючих кафедр ХНУРЕ за 2020/2021 навчальний рік. За його підсумками перше місце в запеклій боротьбі виборола наша кафедра - кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського! Вітаємо колектив кафедри та наших студентів з довгоочікуваною ПЕРЕМОГОЮ! Так тримати!

Підручники та навчальні посібники

Новини

Пішов з життя професор Лосев Юрій Іванович
Шановні колеги! З глибоким сумом повідомляємо про смерть на 92 році життя заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора, академіка АНПРЕ й академії зв’язку, професора кафедри телекомунікаційних систем Харківського університету радіоелектроніки (1991-2008 рр.) Лосева Юрія Івановича. Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким. Світла пам'ять про Юрія Івановича назавжди залишиться в наших серцях.

01.09.2021

Професор Шостко І.С. отримав диплом фіналіста на престижному конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2021
Шановні колеги, з 12 по 14 серпня 2021 року в рамках X Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ" проходив Конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2021. Метою цього заходу є визначення найцікавіших та найактуальніших проєктів у різних галузях техніки та надання авторам кращих з них допомоги в комерціалізації, створенні успішних стартап-компаній та виведенні інноваційних продуктів на національний та міжнародні ринки.

27.08.2021

У видавництві Springer надруковано матеріали Міжнародної наукової конференції «Intellectual Systems of Decision-making and Problems of Computational Intelligence»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes in Computational Intelligence and Decision Making» надруковано матеріали Міжнародної наукової конференції «Intellectual Systems of Decision-making and Problems of Computational Intelligence», ISDMCI 2021, яка проходила 24 – 28 травня 2021 року у місті Херсон, Україна. Від кафедри ІКІ імені В.В. Поповського професором Радівіловою Т.А. у співавторстві з іншими науковцями ХНУРЕ була опублікована доповідь.

07.08.2021

Поздоровляємо Кузьміних Євгенію Дмитрівну з присвоєнням вченого звання доцента
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 735 від 29.06.2021 року Кузьміних Євгенії Дмитрівні присвоєно вчене звання доцента кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ. Вітаємо Євгенію Дмитрівну з черговим важливим досягненням та бажаємо їй подальших наукових та методичних успіхів на шляху завершення докторської дисертації та отримання вченого звання професора!

09.07.2021

Оновлено вебометричний рейтинг кафедр і факультетів ХНУРЕ
Оприлюднено вебометричний рейтинг кафедр Харківського національного університету радіоелектроніки за ІІ квартал 2021 року. Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського за результатами роботи у ІІ кварталі 2021 року зберегла перше місце в цьому рейтингу та навіть дещо покращила свої позиції.

06.07.2021

Участь науковців кафедри ІКІ у роботі Міжнародної конференції IEEE UKRCON 2021
Шановні колеги, в період з 26 по 28 серпня 2021 року у м. Львові відбулась Третя Міжнародна IEEE-конференція з електроніки та комп’ютерної інженерії – 3rd Ukrainian Conference on Electrical and Computer Engineering (UKRCON).

28.08.2021

Вітання кафедри ІКІ з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України
Шановні колеги, щиро вітаємо вас з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України! Бажаємо нашій країні процвітання, зростання, нових здобутків та звершень! Шануймо українські традиції, бережімо пам'ять про покоління наших предків, розбудовуємо українську державу для наших нащадків! Усім українцям побажання здоров’я, злагоди, взаєморозуміння та миру, віри в себе та в перемогу у війні, яку розпочав проти нас північний сусід. Слава Україні – Героям Слава!

23.08.2021

Вітаємо співробітників кафедри ІКІ з публікацією статей у видавництві Springer – збірка «Advances in Computer Science for Engineering and Education IV»
У видавництві Springer опублікована збірка «Advances in Computer Science for Engineering and Education IV», редактори: Zhengbing Hu, Sergey Petoukhov, Ivan Dychka, Matthew He, розділи якої засновані на доповідях та статтях, представлених на Четвертій міжнародній конференції з комп'ютерних наук, інженерії та освітніх програм (ICCSEEA 2021). Конференція відбулася віртуально 23-24 січня 2021 року та організована спільно Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" та Міжнародною науково-дослідною асоціацією сучасної освіти та інформатики (International Research Association of Modern Education and Computer Science, RAMECS).

26.07.2021

Науковці кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського прийняли участь у роботі IEEE-конференції EUROCON'2021
Шановні колеги! В період з 6 по 8 липня 2021 року відбулась Міжнародна IEEE конференція “Smart Technologies (EUROCON)” у віртуальному форматі. Конференція зібрала науковців з різних куточків світу, які мали нагоду поділитись своїми результатами на пленарному та численних секційних засіданнях.

08.07.2021

Поздоровляємо Шаповалову Анастасію з присудженням наукового ступеня кандидата технічних наук
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 735 від 29.06.2021 року затверджено рішення СРД 64.052.09 про присудження асистенту кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ Шаповаловій Анастасії Сергіївні наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.12.02 «Телекомунікаційні системи та мережі». Вітаємо Анастасію Сергіївну з високою оцінкою рівня її кваліфікації, її наукових здобутків та результатів. Бажаємо їй подальших перемог, креативних ідей та нових звершень! Також поздоровляємо наукового керівника Шаповалової А.С. професора кафедри ІКІ Євдокименко Марину Олександрівну із першою захищеною ученицею! Дівчата, так тримати!!!

05.07.2021

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач