На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Головна новина

Науковці кафедри ІКІ імені В.В. Поповського опублікували результати досліджень у статті наукового видання квартиля Q2
Не дивлячись на війну та пов’язану з цим відсутність належних умов проживання та проведення повноцінних наукових досліджень, співробітники кафедри ІКІ імені В.В. Поповського продовжують активно займатись науковою роботою. Так у січні 2023 року у науковому журналі Electronics (видавництво MDPI), який входить до квартиля Q2 Scopus, науковці кафедри опублікували нові результати своїх досліджень.

Підручники та монографії

Новини

Запрошуємо прийняти участь у вебінарі на тему «Успішне працевлаштування: шлях від резюме до співбесіди» за Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»!
На вебінарі наші експерти розкриють секрети написання успішного резюме та мотиваційного листа та як успішно пройти співбесіду! Тож з нетерпінням чекаємо на Вас на цей цікавий та надзвичайно корисний захід.

24.01.2023

Вітаємо молодих науковців кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського з перемогою у конкурсному відборі на фінансування науково-технічної розробки
Відповідно до Наказу міністерства освіти і науки України № 1190 від 30 грудня 2022 р. затверджено перелік проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління міністерства освіти і науки України, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочнеться з 2023 року за рахунок коштів державного бюджету України.

04.01.2023

Запрошуємо на презентацію проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне: «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні»
Захід відбудеться за підтримки Національного Ерасмус+ офісу в Україні та Харківського національного університету радіоелектроніки.

25.12.2022

Відбулась Восьма Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку»
Шановні колеги! 24-25 листопада 2022 року в ХНУРЕ на базі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського відбулась Восьма Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку» (ЕМС-2022). Організатори конференції: Харківський національний університет радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.

10.12.2022

Студентка ХНУРЕ виборола срібну медаль чемпіонату України з тхеквондо
Студентка кафедри ІКІ імені. В.В. Поповського ХНУРЕ групи ТРІКІ-21-2 Єлизавета Христенко взяла участь у змагання чемпіонату України з тхеквондо ВТФ. За результатами змагань спортсменка виборола дві срібні медалі в різних вікових групах – серед дорослих та молоді.

06.12.2022

Кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського долучилась до німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
З 2023 року кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ долучилась до німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». Головною метою проекту є підтримка навчального процесу в університетах України в умовах воєнного стану.

23.01.2023

Розпочалися захисти магістерських робіт студентів, які навчаються на кафедрі ІКІ за спеціальностями 125 Кібербезпека та 172 Телекомунікації та радіотехніка
26 та 27 грудня 2022 року відбулися захисти магістерських робіт, здобувачами другого рівня вищої освіти, які навчались за спеціальностями 125 Кібербезпека та 172 Телекомунікації та радіотехніка. Всі здобувачі мали необхідну кількість наукових публікацій (три та більше), у яких відображені основні результати досліджень.

27.12.2022

Участь у вебінарі «Переваги платформи RangeForce для майбутнього працевлаштування студентів» від Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
7 грудня 2022 року студенти кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ прийняли участь у вебінарі на тему «Переваги платформи RangeForce для майбутнього працевлаштування студентів» від Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

15.12.2022

Студенти кафедри ІКІ імені В.В. Поповського успішно виступили на Всеукраїнській студентській олімпіаді «Соціоінженерінг: шляхи та механізми захисту»
25 листопада 2022 року на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» спільно з інститутом спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Національним авіаційним університетом відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада «Соціоінженерінг: шляхи та механізми захисту».

10.12.2022

Професорці кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського присуджено іменну стипендію Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
Вітаємо Євдокименко Марину, професорку кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки, із присудженням їй іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук на виконання наукової (науково-технічної) роботи: "Проектування та оптимізація кіберстійких мультисервісних програмно-конфігурованих мереж в умовах відмов та компрометації мережного обладнання".

05.12.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач