На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Головна новина

Відбувся круглий стіл на тему «Підвищення кіберстійкості критичних об’єктів в Україні: виклики в Україні» за проєктом Еразмус+ модуль Жан Моне
24 травня 2023 року в межах Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні» (Проєкт №: 101085825 - ERASMUS-JMO-2022-MODULE) відбувся круглий стіл на тему «Підвищення кіберстійкості критичних об’єктів в Україні: виклики в Україні».

Підручники та монографії

Новини

Відбудеться третій вебінар із серії «Секрети кар’єрного успіху від випускників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського»
06.06.2023 р. відбудеться третій вебінар із серії «Секрети кар’єрного успіху від випускників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського», присвячений серії зустрічей з випускниками кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського. Всі охочі мають можливість задати питання спікерам, які на даний час займають провідні посади у відомих IT-компаніях світу.

27.05.2023

Відбувся 27-й Міжнародний молодіжний форум «РАДІОЕЛЕКТРОНІКА І МОЛОДЬ У ХХІ СТОЛІТТІ»
З 10 по 12 травня 2023 року в нашому університеті проходив 27-й Міжнародний молодіжний форум «РАДІОЕЛЕКТРОНІКА І МОЛОДЬ У ХХІ СТОЛІТТІ». В рамках цього форуму 11 травня 2023 року на кафедрі ІКІ імені В.В. Поповського пройшло онлайн засідання конференції «Перспективи розвитку інфокомунікацій та інформаційно-вимірювальних технологій» за двома секціями.

19.05.2023

Зустріч представників кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ з випускниками Сахновщинського ліцею №2
17 травня 2023 року відбулась онлайн зустріч представників кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ з випускниками Сахновщинського ліцею №2 Харківської області. Декан факультету інфокомунікацій, відповідальний секретар приймальної комісії ХНУРЕ доцент Снігуров Аркадій Владиславович розповів про особливості організації вступної компанії у 2023 році та про перелік спеціальностей, за якими готуються фахівці у нашому університеті.

17.05.2023

Відбудеться другий вебінар "Секрети кар'єрного успіху від випускників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського"
18.05.2023 р. відбудеться другий вебінар, присвячений серії зустрічей з випускниками кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського.

15.05.2023

Співробітницям кафедри ІКІ імені В.В. Поповського присвоєно вчені звання
Наказом міністерства освіти і науки України від 27 квітня 2023 р. № 491 затверджено рішення атестаційної колегії міністерства щодо присвоєння вченого звання доцента співробітницям кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського.

28.04.2023

Зустріч в.о. ректора ХНУРЕ проф. Рубана І.В. зі співробітниками факультету інфокомунікацій
19 травня 2023 року відбулась онлайн зустріч в.о. ректора ХНУРЕ проф. Рубана І.В. зі співробітниками факультету інфокомунікацій, в якій також прийняли участь більшість працівників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського.

21.05.2023

Відбувся другий вебінар із серії «Секрети кар’єрного успіху від випускників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського». Спікер – Андрушко Д.В.
18 травня 2023 року для студентів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського відбувся другий вебінар із серії «Секрети кар’єрного успіху від випускників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського». Учасники зустрічі мали змогу поспілкуватися з випускником кафедри ІКІ імені В.В. Поповського 2003-го року Дмитром Андрушко, який на разі займає посаду керівника команди технічних архітекторів по регіону Європа, Близький схід та Африка в компанії VMware.

19.05.2023

Участь аспірантів і студентів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського у Міжнародній науковій конференції молодих учених «Інформатика, Математика, Автоматика» ІМА :: 2023
З 24 по 28 квітня 2023 року проводилась щорічна Міжнародна наукова конференція молодих учених «Інформатика, Математика, Автоматика» ІМА :: 2023. Організатором конференції виступили Сумський державний університет (Україна) та Міжнародний Університет «Астана» (Казахстан).

16.05.2023

Вітаємо переможців першого туру предметної Олімпіади з кібербезпеки та телекомунікацій!
3 травня 2023 року на кафедрі ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ відбувся перший тур предметної Олімпіади серед студентів третього курсу, які навчаються за спеціальностями 125 «Кібербезпека та захист інформації» і 172 «Електронні комунікації та радіотехніка». У олімпіаді прийняли участь близько п’ятдесяти студентів.

05.05.2023

Студенти кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ вибороли друге місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді «Соціоінжиніринг: шляхи та механізми захисту»
28 квітня 2023 року на базі Харківського національного університету радіоелектроніки відбулася друга Всеукраїнська студентська олімпіада «Соціоінжиніринг: шляхи та механізми захисту». Науковим керівником команди був декан факультету інфокомунікацій доц. Снігуров А.В..

28.04.2023

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач