На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Головна новина

Міжнародний день дівчат в галузі ІКТ
Щороку кожний четвертий четвер квітня у всьому світі відзначається Міжнародний день дівчат в ІКТ, щоб привернути увагу до важливості цифрових навичок для успішної професійної кар’єри в різних сферах. Цього року Міжнародний день дівчат в ІКТ відзначається 28 квітня. Міжнародний союз електрозв'язку (International Telecommunication Union, ITU) визначив тематику 2022 року як «Доступ і безпека/Access & Safety». ITU та партнери постійно працюють над розробкою рішень та ідей щодо зниження бар’єрів для доступу та покращення безпеки в Інтернеті для дівчат і молодих жінок.

Підручники та монографії

Новини

У видавництві Springer надруковано книгу «Information Systems and Technologies»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes in Networks and Systems» (LNNS, volume 470) надруковано книгу «Information Systems and Technologies».

17.05.2022

Двадцать четвертое число…
Сьогодні ми починаємо серію публікацій співробітників та студентів нашої кафедри, присвячених війні, яку проти України зараз веде московія. Вже близько 2000 ракет впало на мирні українські міста, більше 200 українських дітей загинуло та більше 400 дітей поранено та покалічено. Кінця і краю війні не видно, Харків витримує десятки обстрілів за добу, деякі його райони практично знищені орками-росіянами. Але у кожного українця живе надія на перемогу, а Збройні Сили України та підтримка всього цивілізованого світу все роблять для того, щоб її наблизити.

01.05.2022

Академічна мобільність студентів і викладачів до Коїмбрського університету (Португалія)
Коїмбрський університет (Португалія) має поточний проєкт з ХНУРЕ в межах Erasmus+ KA107 – Міжнародна кредитна мобільність (ICM), який діє до липня 2023 року (за напрямкамии 0713 Електрика та енергетика/0714 Електроніка та автоматизація). Цей проєкт може стати цінним рішенням, щоб надати учасникам можливість продовжити навчання/тимчасову роботу в Коїмбрському університеті.

22.04.2022

У видавництві Springer надруковано книгу «Information Security Technologies in the Decentralized Distributed Networks»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes on Data Engineering and Communications Technologies» (LNDECT, volume 115) надруковано книгу «Information Security Technologies in the Decentralized Distributed Networks».

06.04.2022

Участь науковців кафедри ІКІ у роботі 16-ї міжнародної конференції IEEE TCSET’2022
Шановні колеги! В період з 22 по 26 лютого 2022 року у віртуальному форматі відбулась 16th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (IEEE TCSET’2022).

26.03.2022

В 2022 році Програмі ЄС Еразмус+. Проміжні підсумки
В 2022 Програмі ЄС Еразмус+ виповнюється 35 років, і за цей час команда Харківського національного університету ХНУРЕ Кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ впровадила Erasmus + project Jean Monnet module: “Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine

09.05.2022

У видавництві Springer надруковано книгу «Advances in Artificial Systems for Logistics Engineering»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes on Data Engineering and Communications Technologies» (LNDECT,volume 135) надруковано книгу «Advances in Artificial Systems for Logistics Engineering».

28.04.2022

Кафедра ІКІ продовжує публікуватись в наукових виданнях, які мають квартилі Q1/Q2
Вітаємо професора кафедри ІКІ імені В.В. Поповського д.т.н., проф. Тітаренко Ларису Олександрівну з публікацією своїх наукових результатів у престижних періодичних часописах IEEE Access та Energies (MDPI), які мають квартилі Q1 та Q2 відповідно

10.04.2022

Професорка Олександра Єременко у інформаційному бюлетені ACM-W EUROPE за березень 2022 року
У номері, що присвячено 10-річному ювілею ACM Women Europe, опубліковано інтерв’ю із засновницею Харківського ACM-W чаптеру інформаційно-комунікаційних технологій – Kharkiv ICT ACM-W Chapter – д.т.н., проф. кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського, головою Ради молодих вчених ХНУРЕ, О.С. Єременко.

28.03.2022

Участь науковців кафедри ІКІ у роботі міжнародної конференції ICAILE’2022
В період з 20 по 22 лютого 2022 року проходила Друга Міжнародна конференція зі штучного інтелекту та логістичної інженерії (The 2nd International Conference on Artificial Intelligence and Logistics Engineering – ICAILE2022), яка організована спільно Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Національним авіаційним університетом, а також Міжнародним центром інформатики та комп’ютерних наук (International Center of Informatics and Computer Science – ICICS).

26.03.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач