На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Головна новина

Вітаємо співробітників кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського з черговою перемогою та другим здобутим Міжнародним Проєктом ERASMUS+ модуль Жан Моне
Вітаємо кафедру інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського з черговою перемогою та другим здобутим Міжнародним Проєктом ERASMUS+ модуль Жан Моне «The European experience for enhancement the resilience of critical entities in Ukraine» / «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні».

Підручники та монографії

Новини

Професорка кафедри ІКІ опублікувала статтю у науковому журналі з квартилем Q2
Вітаємо професорку кафедри ІКІ імені В.В. Поповського д.т.н., проф. Тітаренко Ларису Олександрівну з публікацією статті у журналі Applied Sciences (MDPI), який у накометричній базі Scopus має квартиль Q2.

12.08.2022

Поздоровляємо студентку кафедри ІКІ зі срібною медаллю на Європейських університетських іграх – 2022
Студентка кафедри ІКІ імені. В.В. Поповського ХНУРЕ групи ТРІКІ-21-2 Єлизавета Христенко виборола срібну медаль у змаганнях з олімпійського тхеквондо на Європейських університетських іграх – 2022, які відбулись у Польщі, місто Лодзь.

01.08.2022

Студенти кафедри ІКІ закінчують черговий етап навчання на кіберполігоні RangeForce за проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
Протягом 2021/2022 навчального року студенти кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки навчалися на найсучаснішому кіберполігоні RangeForce, доступ до якого було надано в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

19.07.2022

Вітаємо нашого друга та колегу зі Словаччини з присвоєнням академічного звання професора
У середу, 13 липня 2022 року, президентка Словаччини Зузана Чапутова призначила двадцять сім нових академічних звань професорів університетів. У своїй урочистій промові президентка підкреслила, що в часи революційних відкриттів, технічного прогресу, а також надихаючих ідей і стимулюючих творчих дій все одно людство стикається з дедалі гострішими цивілізаційними загрозами, і лише відповідний рівень освіти та професійної кваліфікації надає шанс пройти такі випробування.

14.07.2022

Відбудеться Восьма Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку (ЕМС-2022)»
Шановні колеги, запрошуємо прийняти участь у роботі 8-ї Міжнародної науково-технічної конференції «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв'язку (ЕМС-2022)», яка відбудеться 24-25 листопада 2022 року в м. Харкові за підтримки Міністерства освіти і науки України, Північно-східної філії Українського державного центру радіочастот та Харківської обласної державної адміністрації.

10.07.2022

Закінчився другий рік Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політики ЄС з кібербезпеки в Україні»
Шановні колеги, учасники нашого Проєкту! Ось і закінчився другий рік Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політики ЄС з кібербезпеки в Україні».

01.08.2022

Викладачі кафедри ІКІ проходять Другі літні тренінги в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
11 липня 2022 року в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» розпочалися Другі літні тренінги для викладачів. Перші тренінги відбулись рік тому, за результатами опанування яких учасники отримали відповідні сертифікати.

19.07.2022

Подяка друзям та колегам за підтримку під час війни
Кривава війна, яку веде вже майже півроку з Україною московська федерація, ще раз перевірила міцність дружніх стосунків, що існували та вибудовувались співробітниками кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ та працівниками інших українських та закордонних університетів.

16.07.2022

Розпочала свою роботу міжнародна наукова конференція NGSec’2022
14 липня 2022 року почала свою роботу перша Міжнародна наукова конференція Next Generation Cybersecurity Systems and Applications - NGSEC’2022. Конференція проходила у онлайн форматі.

14.07.2022

Участь науковиць кафедри у Другому вебінарі INWES Europe
29 червня 2022 року Міжнародною мережею жінок-інженерів і науковиць (The International Network of Women Engineers and Scientists, INWES) проведено 2-й регіональний вебінар Європа: Ґендерна рівність та інклюзія в STEM, дослідження та інновації в Європі, з акцентом на Україні (2nd Regional webinar Europe: Gender equity and inclusion in STEM, research and innovation in Europe, with a panel spotlight on Ukraine).

09.07.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач