На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Головна новина

На кафедрі ІКІ ім. В.В. Поповського продовжуються захисти дипломних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»
На кафедрі інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського другий тиждень тривають захисти дипломних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр».

Підручники та монографії

Новини

Аспірантка кафедри ІКІ почала навчатись в університеті м. Сержі (Франція) за програмою міжнародного обміну
Завдяки Європейській програмі академічного обміну Erasmus+ аспірантка групи КБдф-21-1 (1 курс) кафедри ІКІ імені В.В. Поповського, Марина Шаповал (спеціальність 125 «Кібербезпека»), у весняному семестрі 2021-2022 н.р. розпочала роботу над дисертацією у школі ECAM EPMI, м. Сержі (Франція).

27.06.2022

Участь науковиць кафедри ІКІ у круглому столі "Стипендіати: досвід, реалії, можливості"
23 червня 2022 року Міністерством освіти і науки (МОН) України та Радою молодих учених при МОН України було проведено круглий стіл "Стипендіати: досвід, реалії, можливості" за участю найкращих молодих учених, які за результатами оголошених конкурсів здобули державні іменні стипендії, що увічнюють події Революції Гідності та вшановують подвиг Героїв України – Героїв Небесної Сотні.

23.06.2022

Студенти кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ отримали стипендії у рамках проекту Huawei ICT Scholarship
Компанія ТОВ «Хуавей Україна» надала благодійну допомогу згідно з Договором (5-221121, від 22 листопада 2021 р.) з ХНУРЕ у вигляді коштів у розмірі 267 680 грн. для виплати іменних стипендій протягом другого семестру 2021-2022 навчального року у рамках проекту Huawei ICT Scholarship найкращим семи здобувачам вищої освіти кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки

13.06.2022

Магістранти кафедри ІКІ успішно захистили кваліфікаційні роботи
На кафедрі ІКІ ім. В.В. Поповського у період з 26 по 31 травня 2022 року пройшли засідання Екзаменаційних комісій з розгляду магістерських кваліфікаційних робіт по двом освітнім програмам: «Телекомунікаційні системи та мережі» (спеціальність 172 Телекомунікації та радіотехніка) та «Адміністративний менеджмент у сфері захисту інформації» (спеціальність 125 Кібербезпека).

02.06.2022

У видавництві Springer надруковано книгу «Information Systems and Technologies»
У видавництві Springer в серії «Lecture Notes in Networks and Systems» (LNNS, volume 470) надруковано книгу «Information Systems and Technologies».

17.05.2022

Почався захист кваліфікаційних робіт студентів кафедри ІКІ (навчання іноземною мовою)
На кафедрі ІКІ ім. В.В. Поповського пройшло перше засідання Екзаменаційної комісії з розгляду бакалаврських кваліфікаційних робіт студентів навчання іноземною мовою за освітньою програмою: «Управління інформаційною безпекою» (спеціальність 125 Кібербезпека).

24.06.2022

Участь науковців кафедри ІКІ у роботі 28-ї Міжнародної конференції IEEE ICAT 2022 (Сараєво, Боснія і Герцеговина)
Шановні колеги! В період з 16 по 18 червня 2022 року в м. Сараєво (Боснія і Герцеговина) відбулась 28-ма Міжнародна конференція IEEE ICAT 2022 (28th International Conference on Information, Communication and Automation Technologies, ICAT 2022). Робота конференції була організована у 8-ми основних секціях, які відвідали учасники з різних країн світу.

18.06.2022

Відкривається реєстрація на курс "Найкращі практики ЄС для Інтернету речей та інтелектуальної інфраструктури" за проєктом Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політики ЄС з кібербезпеки в Україні»
Шановні студенти! Запрошуємо Вас зареєструватися на курс "Найкращі практики ЄС для Інтернету речей та інтелектуальної інфраструктури". Курс стартує після 6 червня, попередньо буде повідомлено. Після успішного завершення курсу учасники отримають сертифікати.

03.06.2022

Розпочався курс «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки» на другому році Проекту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні»
24 травня 2022 року в межах другого року Проекту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні» розпочався курс «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки».
Викладає курс Марина Євдокименко, професор кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки.

25.05.2022

В 2022 році Програмі ЄС Еразмус+. Проміжні підсумки
В 2022 Програмі ЄС Еразмус+ виповнюється 35 років, і за цей час команда Харківського національного університету ХНУРЕ Кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ впровадила Erasmus + project Jean Monnet module: “Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine

09.05.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач