На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Майстер-класи та зустрічі зі школярами

Презентація кафедр ХНУРЕ у ТРЦ «Nikolsky»
28 квітня співробітники кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського прийняли участь у масштабному агітаційному заході «NURE Open Space», який пройшов у самому серці міста - торгово-розважальному центрі Nikolsky (Нікольський).

29.04.2024

Майбутні абітурієнти відвідали кафедру ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ
19 січня 2022 року учні 11-х класів Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №63 відвідали кафедру інфокомунікаційної інженерії ім. В. В. Поповського для. Майбутнім студентам були презентовані кіберполігон та навчальні лабораторії з інформаційних та мережних технологій.

19.01.2022

Відбувся Саміт українських центрів підготовки інструкторів та підтримки академій Cisco (Львів, ITРЕ НУ ЛП)
Співробітники кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського: - Євдокименко Марина Олександрівна, керівник та інструктор Мережної Академії Cisco в ХНУРЕ; - Агеєв Дмитро Володимирович, інструктор Мережної Академії Cisco в ХНУРЕ,

13.07.2019

На базі кафедри відбувся Майстер-клас із сучасних інфокомунікаційних технологій
Шановні колеги, 18 травня 2019 року відбувся Майстер-клас із сучасних інфокомунікаційних технологій, який був організований кафедрою ІКІ імені В.В. Поповського.

18.05.2019

Екскурсія кафедрою ІКІ школярів м. Краматорськ
Другого квітня 2019 року на базі Харківського національного університету радіоелектроніки була проведена екскурсія для учнів 10-11 класів зі шкіл м. Краматорськ. Учнів ознайомили із кафедрою інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського (ІКІ).

02.04.2019

Зустріч з майбутніми абітурієнтами - учнями Харківського ліцею №89
10 лютого 2022 року на базі Наукового парку "Синергія" відбулася зустріч з майбутніми абітурієнтами - учнями Харківського ліцею №89. Під час зустрічі професор кафедри Інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Євдокименко Марина розповіла про особливості навчання в ХНУРЕ за спеціальністю 125 Кібербезпека, представила здобутки кафедри ІКІ за цим напрямом підготовки.

11.02.2022

Зустріч викладачів кафедри ІКІ з учнями ЗОШ №102
6.10.2020 у Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №102 завітали співробітники кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського доцент Акулинічев А. А. та асистент кафедри Волотка В. С.. Артем Аркадійович та Вадим Сергійович виступили перед учнями 10-11 класів та ознайомили їх зі спеціальностями та ...

07.10.2020

Відбулась п’ята літня школа з кібербезпеки – «IT Security Summer school’19»
З 1 по 5 липня на базі НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбулася П’ята літня школа з кібербезпеки – «IT Security Summer school’19». Проведення подібних літніх шкіл в Україні в рамках проекту «ENGENSEC» вже стало щорічною доброю традицією.

01.07.2019

В науковому парку «Синергія» відбувся Security Day#2!
25 квітня 2019 року в науковому парку «Синергія» відбувся Security Day#2! Ідея створення такого заходу для студентів ХНУРЕ з’явилася під час участі доцента кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Марини Євдокименко

25.04.2019

Відбувся майстер-клас з кібербезпеки для школярів
10 січня 2019 року на базі кафедри інфокомунікаційної інженерії ХНУРЕ в рамках заходу NURE Winter holidays було проведено майстер-клас для школярів на тему "Кібербезпека, криміналістика та кіберзлочини".

10.01.2019

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач