На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Міжнародне співробітництво

Харківський національний університет радіоелектроніки отримав обладнання від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
На початку 2024 року кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки отримала обладнання та програмного забезпечення від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

22.02.2024

Підведено підсумки другого семестру навчання за дисциплінами міжнародного проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
З вересня по грудень 2023 року студенти кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ навчались за німецько-українським проектом «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». В межах цього проєкту понад 30 студентів ХНУРЕ у осінньому семестрі дистанційно засвоювали один або декілька курсів.

28.12.2023

Онлайн-зустріч зі студентами ХНУРЕ за німецько-українським проектом «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
Шановні студенти ХНУРЕ, запрошуємо всіх охочих до навчання у осінньому семестрі 2023 року за курсами німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». В межах проєкту можна отримати нові знання, навички та практичний досвід в перспективній галузі інформаційних та комунікаційних технологій навіть в умовах воєнного стану.

01.09.2023

Візит професорки Євдокименко М.О. до Технологічного університету Блекінге (Швеція) за програмою академічної мобільності та обміну викладачами Erasmus+
З 1 по 18 червня 2023 року професорка кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського Євдокименко Марина відвідала Технологічний університет Блекінге (Швеція) за програмою академічної мобільності та обміну викладачами Erasmus+. Метою візиту був обмін досвідом щодо захисту магістерських робіт та процедури складання іспитів студентами за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації», а також обговорення подальшої співпраці вишів за міжнародними проєктами.

05.07.2023

Завершився перший семестр навчання за дисциплінами міжнародного проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
З початку 2023 року кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ долучилась до німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». В межах цього проєкту 16 студентів, які навчаються на кафедрі імені В.В. Поповського, у весняному семестрі були долучені до цього проєкту.

18.06.2023

Онлайн-зустріч зі студентами ХНУРЕ за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями»
Шановні студенти ХНУРЕ, раді повідомити, що німецько-український проєкт «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями» подовжено ще на рік! ХНУРЕ у цьому проєкті представляє кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського.

26.01.2024

Підведено підсумки проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «CyFra»
27 жовтня 2023 відбувся фінальний захід на тему: «Sustainable integrating EU cybersecurity frameworks in Ukraine», присвячений успішному завершенню проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик ЄС з кібербезпеки в Україні/Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine» (CyFra).

30.10.2023

Успішно завершилася Перша онлайн-літня школа в Україні «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об’єктів в Україні» за Проєктом Еразмус+ модуль Жан Моне ResCE
Завершивши свою роботу 4 серпня 2023 року, Перша онлайн-літня школа «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні» на базі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ під егідою Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «The European experience for enhancement the resilience of critical entities in Ukraine / ResCE» виявилася успішною та надзвичайно важливою подією для студентів і викладачів.

15.08.2023

Участь представників кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського у Міжнародному воркшопі «Blended Learning – a Learning Form of the Future» в межах проєкту Digin.Net 2 (Кьотен, Німеччина)
З 5 по 8 червня 2023 року на базі Університету прикладних наук Анхальт в м.Кьотен (Німеччина) проводився Міжнародний воркшопі «Blended Learning – a Learning Form of the Future» в межах проєкту «Digin.Net 2: German-Ukrainian Network of Digital Innovations 2» за підтримкою DAAD, в якому прийняли участь представники кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського.

26.06.2023

Програма подвійних дипломів на кафедрі ІКІ імені В.В. Поповського в дії
Магістрантки кафедри ІКІ імені В.В. Поповського ХНУРЕ Вікторія Семеренська та Юлія Товкун пройшли навчання за програмою подвійних дипломів ERASMUS+ у Технологічному університеті Блекінге (BTH, м. Карслкруна, Швеція).

09.06.2023

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач