На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Міжнародне співробітництво

Закінчився другий рік Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політики ЄС з кібербезпеки в Україні»
Шановні колеги, учасники нашого Проєкту! Ось і закінчився другий рік Проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політики ЄС з кібербезпеки в Україні».

01.08.2022

Викладачі кафедри ІКІ проходять Другі літні тренінги в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
11 липня 2022 року в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» розпочалися Другі літні тренінги для викладачів. Перші тренінги відбулись рік тому, за результатами опанування яких учасники отримали відповідні сертифікати.

19.07.2022

В 2022 році Програмі ЄС Еразмус+. Проміжні підсумки
В 2022 Програмі ЄС Еразмус+ виповнюється 35 років, і за цей час команда Харківського національного університету ХНУРЕ Кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ впровадила Erasmus + project Jean Monnet module: “Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine

09.05.2022

Магістранти кафедри ІКІ продовжують навчання в Технологічному університеті Блекінге
Протягом 2021/2022 н.р. студенти-магістранти (спеціальність "Кібербезпека") кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського навчаються в Технологічному університеті Блекінге (ВТН, м. Карлскруна, Королівство Швеція).

30.12.2021

Професор Радівілова Т. А. отримала сертифікат про проходження курсу в рамках фонду CRDF Global
Радівілова Т. А. брала участь у серії онлайн-занять на тему "Управління передачею конфіденційних технологій за межі науково-дослідних організацій"

30.11.2021

Студенти кафедри ІКІ закінчують черговий етап навчання на кіберполігоні RangeForce за проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
Протягом 2021/2022 навчального року студенти кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки навчалися на найсучаснішому кіберполігоні RangeForce, доступ до якого було надано в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

19.07.2022

Розпочався курс «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки» на другому році Проекту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні»
24 травня 2022 року в межах другого року Проекту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні» розпочався курс «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки».
Викладає курс Марина Євдокименко, професор кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки.

25.05.2022

Співробітники кафедри ІКІ отримали сертифікати за програмою USAID з менторства технічних директорів 2021 року
В період з 13 вересня 2021 по 11 січня 2022 викладачі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського, професорки Євдокименко Марина Олександрівна та Радівілова Тамара Анатоліївна проходили навчання за програмою USAID з менторства технічних директорів 2021 року (CTO peer mentoring program) в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

12.01.2022

Підсумки активностей за проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» у 2021 році
Наприкінці року професор кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Марина Євдокименко отримала сертифікат про визнання її високих результатів з досягнення цілей, організації різноманітних активностей та заходів за проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» в Харківському національному університеті радіоелектроніки.

30.12.2021

Вийшла в світ перша частина монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах»
У видавництві «Форт» надруковано першу частину монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах», яка підготовлена за загальною редакцією Романа Олійникова, Олександра Кузнецова, Олександра Лемешка.

24.11.2021

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач