На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Міжнародне співробітництво

Кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського долучилась до німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями»
З 2023 року кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ долучилась до німецько-українського проекту «DigiJED-2: цифрова освіта спільними зусиллями». Головною метою проекту є підтримка навчального процесу в університетах України в умовах воєнного стану.

23.01.2023

Відбувся круглий стіл «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки» за Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
29 листопада 2022 року за Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбувся круглий стіл «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки». В межах цієї події було організовано три панельні дискусії.

30.11.2022

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського отримали сертифікати за результатами літніх тренінгів 2022 року від агенції USAID
За результатами проведення літніх тренінгів, організованих у період з 11 липня по 31 серпня 2022 року агенцією USAID в межах спільного з ХНУРЕ проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», 10 професорів та доцентів кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ отримали сертифікати.

27.09.2022

Завершився онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), організований в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 31 серпня 2022 року було проведено онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), який планувався та організовувався в межах виконання проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Координатором освітньої компоненти цього проєкту є професор кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського Євдокименко М.О.

18.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського завершили навчання з курсу «Cloud Cyber Security» в межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 26 серпня 2022 року викладачі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського, проф. Радівілова Т.А. та доц. Коваленко Т.М., пройшли курс «Cloud Cyber Security» в рамках літньої програми тренінгу проекту за підтримки агенції USAID.

11.09.2022

Запрошуємо на презентацію проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне: «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні»
Захід відбудеться за підтримки Національного Ерасмус+ офісу в Україні та Харківського національного університету радіоелектроніки.

25.12.2022

Запрошуємо студентів прийняти участь у конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці»
В межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» планується проведення конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці» серед студентства. Ця конференція спрямована на промоцію спеціальності кібербезпека та сприяння поінформованості студентів про актуальні шляхи побудови та розвитку кар’єри у сфері кібербезпеки.

29.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського успішно завершили онлайн-курс «Тестування на проникнення» (Penetration Testing) в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Тестування на проникнення » (Penetration Testing). Інструктором-викладачем виступав Олексій Барановський – PhD, акредитований інструктор (ISC)2, ISACA та EC-Council тощо.

18.09.2022

Онлайн-курс «Foundations of Computer and Network Security» успішно прослухано та засвоєно викладачами кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Основи комп’ютерної та мережної безпеки» (Foundations of Computer and Network Security).

12.09.2022

Завершився онлайн-курс «Security Audit and Risk Management», який прослухали викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського
З 12 липня 2022 по 30 серпня 2022 під патронатом USAID/ISACA для Українських фахівців був викладений on-line курс «Security Audit and Risk Management» (далі – курс). Курс був представлений до уваги у тому числі і для викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

11.09.2022

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач