На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 40 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.

Міжнародне співробітництво

Підведено проміжні підсумки навчання студентів В межах проєкту Жана Моне «Інтеграція рамок та політик ЄС з кібербезпеки в Україні»
В межах проєкту Жана Моне «Інтеграція рамок та політик ЄС з кібербезпеки в Україні» № 621250-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE (“Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine”) в період з 19 квітня по 10 червня 2021 студенти факультету кафедри Інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського пройшли навчання за курсами «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки» та «Кращі практики ЄС для Інтернету речей та інтелектуальної інфраструктури».

08.10.2021

В рамках проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбулася урочиста церемонія запуску Літнього навчання викладачів ХНУРЕ
14 червня 2021 року в рамках Проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбулася урочиста церемонія запуску Літнього навчання викладачів університетів - учасників цього проєкту. Основну представництва ХНУРЕ склали НПП кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського.

14.06.2021

Започатковано роботу проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
24 травня 2021 року до Харківського національного університету радіоелектроніки к офіційним візитом завітали представники проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», а саме директор проєкту Тімоті Дубел, технічний директор Хенк Нельсон та менеджер з комунікацій Володимир Сологуб. Метою візиту було підписання Протоколу про наміри та співпрацю із Харківським національним університетом радіоелектроніки.

25.05.2021

Відбулась віртуальна презентація проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик ЄС з кібербезпеки в Україні (CyFra)»
17 грудня 2020 року відбулась віртуальна презентація проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція рамок та політик ЄС з кібербезпеки в Україні (CyFra)». Захід розпочався з вітального слова представника Національного Еразмус офісу в Україні Петра Крайніка, який привітав команду «CyFra» з початком проєкту та побажав успіхів в подальшій реалізації очікуваних результатів. Також привітав виконавців проєкту декан факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки Аркадій Снігуров, який відмітив актуальність тематики проєкту.

18.12.2020

Нове партнерство кафедри ІКІ з академічної мобільності - Коїмбрський університет (Португалія)
Завдяки плідній співпраці науковців кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ та Коїмбрського університету (Португалія), було укладено міжінституційний договір щодо академічної мобільності студентів і викладачів за результатами конкурсу Еразмус+ КА107 на 2020-2023 рр.

22.09.2020

В межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбувся «Регіональний діалог з питань кібербезпеки»
28 вересня 2021 року в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» на базі наукового парку «Сінергія» Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся захід «Регіональний діалог з питань кібербезпеки».

04.10.2021

Розпочався курс проекту Жан Моне щодо "Кращих практик ЄС з безпеки інтернету речей і розумних інфраструктур"
У травні 2021 почався курс в рамках проекту Жан Моне щодо "Кращих практик ЄС з безпеки інтернету речей і розумних інфраструктур", який викладає доцент кафедри ІКІ Євгенія Кузьміних.

26.05.2021

Участь у проєкті USAID “КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНО ВАЖЛИВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ”
Харківський національний університет радіоелектроніки було обрано для участі в проєкті USAID “КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНО ВАЖЛИВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ”. Так під час церемонії запуску освітнього компоненту проєкту ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Валерій Семенець та доцент кафедри інфокоммунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського Марина Євдокименко отримали ВІДЗНАКУ про партнерство.

31.03.2021

РЕКТОР ХНУРЕ ПІДПИСАВ ГРАНТОВУ УГОДУ В РАМКАХ ПРОЕКТУ ЖАН МОНЕ
4 листопада ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Валерій Семенець підписав Грантову угоду для розпочатку проекту Жан Моне 621250-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE на тему: «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні»

04.11.2020

Колектив співробітників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського переміг в конкурсі проектів за програмою Жан Моне
Оголошено проекти-переможці програми Жан Моне. Вітаємо з перемогою у конкурсі координатора проекту Ерасмус+ модуль Жан Моне «Integrating the EU cybersecurity framework and policies in Ukraine» 621250-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE доцента кафедри ІКІ імені В.В. Поповського Євдокименко М.О. та...

17.08.2020

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач