Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

Проєкт «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» – це Проєкт, що фінансується USAID та реалізується за допомогою компанії DAI Global LLC.
До групи партнерів, що залучені до реалізації Проєкту, належать:
• компанія з дистрибуції передових технологій безпеки «Catalisto»,
• Флоридський міжнародний університет,
• міжнародна спеціалізована компанія з кібербезпеки «Information Systems Security Partners»,
• компанія «Schweitzer Engineering Laboratories»,
• українська технологічна громадська організація «SocialBoost»,
• компанія зі стратегічних ІТ-рішень «Veterans First Initiative».
Метою Проєкту є зробити критично важливу інфраструктуру України стійкішою до кібератак через формування взаємовідносин довіри та співпраці між основними зацікавленими сторонами у сфері кібербезпеки, які представляють органи влади, приватний бізнес, наукову спільноту та громадянське суспільство.
Задля досягнення зазначеної мети, в Проєкті у сфері вищої освіти передбачено формування кадрового потенціалу України з кібербезпеки, що полягає в співпраці з закладами вищої освіти та спрямовано на підвищення практичних навичок викладачів українських університетів.
Протягом участі в Проєкті викладачі Харківського національного університету радіоелектроніки пройдуть підготовку (підвищення кваліфікації), яка дасть їм змогу організувати та проводити навчальний процес у сфері кібербезпеки відповідно до передового досвіду, що також дасть нагоду збільшити кількість студентів, які навчаються за освітніми програмами з кібербезпеки, розширити масштаби та якість кваліфікаційних та сертифікаційних навчальних програм з кібербезпеки.
В рамках Проєкту викладачі ХНУРЕ підвищуватимуть свої практичні навички за такими напрямками:
№1 Реагування на інциденти
№2 Цифрова криміналістика
№3 Безпека кіберфізичних систем
№4 Безпека та конфіденційність IoT
№5 Основ комп’ютерної та мережної безпеки
№6 Аудит та управління ризиками
№7 Безпека Web-додатків
№8 Аналіз шкідливого програмного забезпечення.
Після проходження курсів, викладачі передаватимуть здобутий практичний досвід студентам, які навчаються за спеціальністю 125 – «Кібербезпека».

Успіхи студентів та викладачів кафедри ІКІ імені В.В. Поповського на кіберполігоні Range Force
В межах проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», який фінансується агенцією USAID та реалізується разом з ХНУРЕ, викладачі та студенти кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського мають доступ до потужних освітніх ресурсів та тестувальних потужностей, який надає кіберполігон Range Force.

25.03.2023

Відбувся круглий стіл «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки» за Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
29 листопада 2022 року за Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» відбувся круглий стіл «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки». В межах цієї події було організовано три панельні дискусії.

30.11.2022

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського отримали сертифікати за результатами літніх тренінгів 2022 року від агенції USAID
За результатами проведення літніх тренінгів, організованих у період з 11 липня по 31 серпня 2022 року агенцією USAID в межах спільного з ХНУРЕ проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», 10 професорів та доцентів кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ отримали сертифікати.

27.09.2022

Завершився онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), організований в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 31 серпня 2022 року було проведено онлайн-курс «Аналіз шкідливого програмного забезпечення» (Advanced Malware), який планувався та організовувався в межах виконання проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Координатором освітньої компоненти цього проєкту є професор кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського Євдокименко М.О.

18.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського завершили навчання з курсу «Cloud Cyber Security» в межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
З 11 липня по 26 серпня 2022 року викладачі кафедри інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського, проф. Радівілова Т.А. та доц. Коваленко Т.М., пройшли курс «Cloud Cyber Security» в рамках літньої програми тренінгу проекту за підтримки агенції USAID.

11.09.2022

Відбувся воркшоп "Curriculum Standards Workshop" за проєктом "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України"
15 лютого 2023 року за проєктом USAID спільно з ХНУРЕ "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України" відбувся воркшоп "Curriculum Standards Workshop". Воркшоп був організований за планом перегляду освітніх програм, які працюють у вишах України зі спеціальності 125 Кібербезпека.

15.02.2023

Запрошуємо студентів прийняти участь у конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці»
В межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» планується проведення конференції «Кар’єрні траєкторії у кібербезпеці» серед студентства. Ця конференція спрямована на промоцію спеціальності кібербезпека та сприяння поінформованості студентів про актуальні шляхи побудови та розвитку кар’єри у сфері кібербезпеки.

29.09.2022

Викладачі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського успішно завершили онлайн-курс «Тестування на проникнення» (Penetration Testing) в межах проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Тестування на проникнення » (Penetration Testing). Інструктором-викладачем виступав Олексій Барановський – PhD, акредитований інструктор (ISC)2, ISACA та EC-Council тощо.

18.09.2022

Онлайн-курс «Foundations of Computer and Network Security» успішно прослухано та засвоєно викладачами кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського
В межах проєкту агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», освітню складову якої координує кафедра ІКІ імені В.В. Поповського у особі проф. Євдокименко М.О., з 11 липня по 31 серпня 2022 року було організовано проведення онлайн-курсу «Основи комп’ютерної та мережної безпеки» (Foundations of Computer and Network Security).

12.09.2022

Завершився онлайн-курс «Security Audit and Risk Management», який прослухали викладачі кафедри ІКІ імені В.В. Поповського
З 12 липня 2022 по 30 серпня 2022 під патронатом USAID/ISACA для Українських фахівців був викладений on-line курс «Security Audit and Risk Management» (далі – курс). Курс був представлений до уваги у тому числі і для викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

11.09.2022

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач