Новина

Вітаємо студентів кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського з успішним завершенням чергового семестру за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями»

На початку червня 2024 року завершився черговий семестр навчання студентів ХНУРЕ за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями». У цьому семестрі прийняли участь у проєкті 20 студентів ХНУРЕ, з яких 19 здобувачів представляли кафедру ІКІ імені В.В. Поповського. Як і у минулому семестрі шість студентів кафедри отримали стипендії від проєкту за успішне навчання за обраними курсами. Взагалі 15 студентів отримали сертифікати за результатами вивчення курсів проєкту. Найбільш популярними курсами у цьому семестрі були «Introduction to Deep Learning» та «Machine Learning with Python».

Відгуки стипендіатів проєкту

Лембей Кирило (КУІБ-21-1) «Я беру участь у проекті вже вдруге, оскільки дуже сподобався формат проведення навчання та можливість опанувати додаткові дисципліни під час навчального семестру. Курс “Machine Learning with Python” зацікавив новою темою з уже знайомою мовою програмування, що дало мені більше часу на вивчення теорії. Викладач курсу провела відмінну роботу з пояснення матеріалу як на теоретичних заняттях, так і на практичних, також підтримувала студентів у разі складнощів та індивідуально пояснювала помилки. Загалом проєкт знову залишає гарне враження своїм легким засвоєнням абсолютно нової сфери програмування та лояльним ставленням до учасників. Обов’язково буду брати участь у наступних курсах проекту Digi-JED.»

Вергелес Анастасія (КУІБ-21-1) «Це мій другий досвід участі у проектах Digi-JED. Як і після першого проходження, я залишилась повністю задоволена отриманим досвідом. Обирала курс “Machine Learning with Python” через актуальність цієї теми в останні роки. Для мене основною перевагою була можливість перегляду лекцій курсу не під час заняття за розкладом, а вже після них, адже цього семестру досить часто пари накладалися одна на одну з парами ХНУРЕ. Тому можу відзначити, що організація наданих матеріалів мені дуже імпонувала. Крім того, викладач була дуже приємною в спілкуванні та відкритою до додаткових пояснень незрозумілих речей. При захисті лабораторних робіт вона акуратно пояснювала помилки та їх причини. Таким чином, навіть під час захисту роботи можна було дізнатися нове та ще раз почути пояснення вже знайомих питань, що виявилися незрозумілими.»

Ткачов Данило (КУІБ-23-2) «Почну з того, що мені сподобалося брати участь в цьому заході. Серед переваг даного проекту хочу відмітити гарний вибір предметів для вивчення. Всі теми, які були в переліку, мені сподобалися своєю актуальністю. Також з переваг хочу виділити, те що викладач був добрим, розуміючим та лояльним. Матеріал, що викладався на дисципліні “Machine Learning with Python”, не був за складним. Все можна було вивчити та зрозуміти, приклавши достатньо зусиль. Слухати матеріал занять на лекціях було цікаво, хоча і сидіти 2 години поспіль досить важко. Також проходження курсів додало більше роботи до діяльності в університеті, але це було моє рішення щодо додаткового навантаження. Та навіть із цими труднощами теж можна впоратися, приділивши достатньо зусиль та розподіливши час на виконання завдань. Рівень складності завдань не був зависоким, усі надані роботи виконувалися з легкістю.»

Ніживенко Артем (КУІБ-23-2) «Я проходив курс "Machine Learning with Python", загалом мені сподобався цей курс і я зміг вивчити багато нового для себе. Матеріал, який викладався в курсі, був дуже цікавим і інформативним. Курс був достатньо складним, але навіть без попереднього досвіду у цій сфері його можна з легкістю закінчити, все це завдяки гарному викладачеві. Викладач чудово пояснювала складні теми, роблячи їх доступними для розуміння. Лекції були добре структуровані, з багатьма прикладами та реальними задачами, що значно полегшило засвоєння нової інформації. Особливо корисними були практичні заняття, де ми на практиці використовували бібліотеки scikit-learn, pandas та numpy для вирішення практичних завдань. Це дозволило отримати цінний досвід роботи з даними та застосування алгоритмів машинного навчання в реальних ситуаціях. Крім того, викладач була доброю та лояльною, і завжди допомагала, якщо виникали труднощі. Вона завжди знаходила час, щоб пояснити незрозумілі моменти та надати додаткові ресурси для кращого розуміння матеріалу. Така підтримка зробила навчання більш комфортним та продуктивним. Завдяки цьому курсу, я здобув багато нових знань і познайомився з новою для себе технологією.»

Анна Торопчик (КУІБ-23-2) «Проект DigiJED-3 був дуже цікавим та захоплюючим, я отримала нові теоретичні, практичні знання та неймовірний досвід з сфери Deep learning, який з задоволенням буду використовувати на практиці. Завдяки проекту я знайшла знайомих із спільними інтересами та людей, з якими корисно і пізнавально було проводити час на лекційних та практичних заняттях. Мені дуже сподобалась інформація, яку розповідав нам викладач. Також було надзвичайно цікаво працювати над лабораторними, де ми створювали нейронні мережі та навчали їх, демонструвати їх викладачеві та іншим учасникам, де ми могли обговорити результати. Дякую проекту DigiJED-3, викладачам та людям, які залучені до проекту за можливість отримати нові знання.»

Єлізавета Гребенюк (ІСТ-23-1) «Я нещодавно завершила курс з глибокого навчання (Introduction to Deep Learning) і хотіла би поділитися своїми враженнями. Цей курс став справжнім відкриттям для мене і значно розширив мої знання та навички у сфері штучного інтелекту та машинного навчання. Викладач курсу – дуже лояльна та талановита. Вона завжди була готова допомогти та відповісти на будь-яке питання. Лекції супроводжувалися прикладами та доступним роз’ясненням. На кожне питання завжди була отримана зрозумілу відповідь. Особливо сподобалося те, що курс включав реальні проекти, такі як класифікація зображень, генерація тексту та інші. Ці завдання допомогли мені зрозуміти, як застосовувати отримані знання в реальних сценаріях. Курс "Deep Learning" перевершив всі мої очікування. Я не тільки здобула глибокі знання та практичні навички, але й отримала мотивацію та натхнення для подальших досліджень у сфері штучного інтелекту. Щиро дякую за чудовий навчальний досвід!»

Дякуємо координаторам проєкту та викладачам за відмінну роботу, а студентам за участь та успішне навчання за курсами проєкту! Запрошуємо у наступному семестрі студентів ХНУРЕ для участі у німецько-українському проєкті «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями».

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач
Чакрян
Вадим
Хазарович
Старший викладач