Новина

Вийшла в світ перша частина монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах»

У видавництві «Форт» надруковано першу частину монографії «Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах», яка підготовлена за загальною редакцією Романа Олійникова, Олександра Кузнецова, Олександра Лемешка. Монографія видана за фінансової підтримки Національного фонду досліджень України (грант 2020.01 / 0351). В ній містяться результати досліджень, виконаних за етапами проекту «Аналіз, дослідження, розробка та впровадження сучасних технологій інформаційної безпеки для глобального моніторингу кібернетичного простору України в умовах кризових та надзвичайних ситуацій».

Технології інформаційної безпеки в децентралізованих розподілених мережах : монографія / Л. Ковальчук, Р. Олійников, Ю. Беспалов та ін.; за загальною редакцією Р. Олійникова, О. Кузнецова та О. Лемешка. – Харків: Видавництво «Форт», 2021. – 300 с. ISBN 978-617-630-065-6

Вітаємо з цією подією співробітників кафедри ІКІ імені В.В. Поповського - професорів Лемешка О.В., Радівілову Т.А., Єременко О.С., Євдокименко М.О. та асистентку Шаповалову А.С., які є співавторами даної наукової праці!

У монографії досліджено процеси забезпечення інформаційної та кібербезпеки, моделі, методи та механізми моніторингу кібернетичного простору України в умовах кризових та надзвичайних ситуацій. Наведено результати аналізу, дослідження й обґрунтування моделей, методів та протоколів захисту персональних даних з урахуванням вимог децентралізованого середовища; застосування сучасних технологій у засобах відстеження контактів; моделей загроз, порушника та безпеки, деперсоналізації даних та побудови мережі; криптографічних примітивів та протоколів взаємодії; швидкого та раннього виявлення вторгнень та ідентифікації мережевих атак, виявлення фактів несанкціонованого доступу; критеріїв та показників ефек¬тивності механізмів криптографічного захисту; методики оцінки та порівняльних досліджень криптографічних примітивів та протоколів взаємодії; забезпечення мережевої безпеки засобами управління трафіком та маршрутизації, тощо.

Монографію призначено для широкого кола науковців, розробників та експертів у сфері інформаційної та кібербезпеки, криптології та електронних довірчих послуг, моделювання децентралізованих розподілених інформаційних мереж та систем. Матеріал буде корисним для підготовки аспірантів, магістрів та бакалаврів з галузей знань 12 «Інформаційні технології» та 17 «Електроніка та телекомунікації».

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач
Чакрян
Вадим
Хазарович
Старший викладач