Новина
Опубліковано наукову монографію професорки кафедри ІКІ імені В.В. Поповського у видавництві CRC Press
У видавництві CRC Press надруковано монографію за авторства професорки кафедри ІКІ імені Поповського ХНУРЕ Тітаренко Лариси Олександрівни.
Barkalov A., Titarenko L., Krzywicki K. Logic Synthesis for FPGA-Based Mealy Finite State Machines Structural Decomposition in Logic Design. 2024 by CRC Press. 332 Pages. https://doi.org/10.1201/9781003536734 ISBN 9781032882277
Ця книга присвячена логічному синтезу схем кінцевих автоматів (FSM) Мілі на основі FPGA. Запропоновано три нові методи призначення станів, що дозволяє отримати схеми автоматів з мінімальною кількістю внутрішніх ресурсів мікросхеми.
Монографія містить кілька оригінальних методів синтезу та оптимізації на основі структурної декомпозиції схем FSM та FPGA, розроблених авторами. Для оптимізації схем автори вводять використання трьох методів призначення станів: подвійного, розширеного та складеного. Ці методи дозволяють створювати дво- або трирівневі архітектури схем автоматичних автоматів. Автори також демонструють, як запропоновані методи, архітектури автоматів і методи синтезу можуть замінити відомі рішення, засновані або на функціональній декомпозиції, або на класичних методах структурної декомпозиції. Автори також показують, як ці архітектури мають регулярні системи взаємозв’язків і демонструють позитивні риси порівняно з методами, заснованими на функціональній декомпозиції, включаючи створення схем з меншою кількістю елементів, які є швидшими та споживають менше енергії, ніж їхні аналоги. Книга містить експериментальні результати, що доводять ефективність запропонованих рішень, і порівнює числа в таблицях пошуку (LUT), що показують продуктивність (максимальна робоча частота) і енергоспоживання для різних методів призначення стану.
Аудиторією цієї книги є студенти, дослідники та інженери, які спеціалізуються на інформатиці/техніці, електроніці та телекомунікаціях. Це буде особливо корисно для інженерів, які працюють у сфері алгоритмів, апаратних програмних прискорювачів і блоків управління, а також систем на основі використання ПЛІС.
Вітаємо авторів монографії з відмінним результатом. Бажаємо подальших творчих успіхів!
Слава ЗСУ! Слава Україні!