Новина
Організація та проведення науково-технічної конференції «Інформаційно-комунікаційні технології та кібербезпека» (IКTK-2024)
Шановні колеги, 13 та 14 листопада 2024 року відбулася 10-та ювілейна науково-технічна конференція «Інформаційно-комунікаційні технології та кібербезпека» (IКTK-2024). Цього року у роботі конференції прийняли участь 89 учасників з України та Польщі, з них 42 учасники були від ХНУРЕ. Учасники конференції представили 53 доповіді, з яких 26 доповідалися у онлайн режимі на трьох секціях конференції:
- Комунікаційні мережі та сервіси (головуючі: проф. Коляденко Ю.Ю.,. доц. Токар Л.О.).
- Інформаційні системи та технології (головуючі: проф. Єременко О.С., доц. Штангей С.В.)
- Кібербезпека та захист інформації (головуючі: доц. Добринін І.С., доц. Пшеничних С.В.).
Секретарями секцій працювали аспіранти кафедри ІКІ імені В.В. Поповського.
На секції «Комунікаційні мережі та сервіси» були присутні 32 особи, серед яких співробітники Українського державного центру радіочастот (м. Київ), Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державного підприємства науково дослідний інститут «Оріон», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Інституту метрології, електроніки та комп'ютерних наук Університету Зеленої Гури (Польща), а також здобувачі освіти 1, 2 та 3 рівнів вищої освіти різних університетів України.
В обговоренні доповідей учасниками секції були визначені погляди на сучасний стан розвитку інфокомунікаційних мереж і сервісів. Відбувся обмін думками, визначені можливості та перспективи покращення результатів наукових досліджень.
За підсумками роботи секції найкращими доповідями визнані:
– «Інтеграція нейронних мереж у мікроконтролери для адаптивного керування частотним ресурсом в IoT-екосистемах з використанням псевдовипадкового налаштування частоти» автора Афанасьєва Ю.В, доповідач – Афанасьєв Ю.В.;
- «Аналіз надійності локальної інфокомунікаційної мережі» авторів Лемешка В.О., Куренка В.О., доповідач – Лемешко В.О.;
- «Приймально-передавальний модуль в терагерцовому діапазоні частот», авторів Авдєєнка Г.Л., Наритника Т.М., Бичка А.В., Буглака А.О., доповідач – Бичок А.В.
Дані доповіді викликали найбільшу зацікавленість присутніх на секції осіб та отримали позитивні відгуки за інноваційний підхід і практичну значимість для галузі телекомунікацій.
На секції «Інформаційні системи та технології» були присутні 22 особи, серед яких співробітники та студенти ХНУРЕ, Національного університету «Одеська політехніка», Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківської державної академії дизайну і мистецтв та Українського державного центру радіочастот (м. Київ).
За підсумками роботи секції найкращими доповідями визнані:
- «Аналіз впливу аналізованих даних голосового сигналу на якість оцінки формантних частот» авторів Пастушенка М.О., Пастушенка І.Ю., Пастушенка М.С., доповідач – Пастушенко М.С.;
- «Синтетичні медіа та фейки: нові методи виявлення фальшивого контенту за допомогою машинного навчання» авторів Гребенюк Є.А., Штангей С.В., доповідач – Гребенюк Є.А.;
- «Стратегії балансування трафіку в кластері Kubernetes» авторів Колтакова О.А., Савченка Р.О., доповідачі – Колтаков О.А., Савченко Р.О.
Зазначені роботи викликали значний інтерес учасників секції та отримали схвальні відгуки за інноваційний підхід і практичну значимість у сфері інформаційних систем і технологій.
На секції «Кібербезпека та захист інформації» були присутніми 24 особи, серед яких співробітники та студенти ХНУРЕ та Ужгородського національного університету.
Заслухавши доповіді, учасники секції поділилися поглядами на сучасний стан забезпечення кібербезпеки та захисту інформації, обмінялися думками, озвучили поради щодо перспектив покращення результатів наукових досліджень. Особлива увага була приділена питанням кібербезпеки у розумних житлових просторах, інтеграції Інтернету речей, а також викликам, пов’язаним з аналізом кіберзагроз у хмарних середовищах та соціальних мережах.
За підсумками роботи секції найкращими доповідями визнані:
– «Визначення стратегії захисту інформації при біматричній грі зловмисника та CISO» авторів Ібрагімової Д.Ф., Добриніна І.С., доповідач – Ібрагімова Д.Ф.;
– «Інтеграція Інтернету речей та дослідження кіберзагроз у розумних житлових просторах. Дизайн персоналізованого додатку для управління розумним домом Smarthome» автора та доповідача Носок Н.С.
Учасники конференції висловили подяку організаторам за надання платформи та можливості презентації результатів своїх наукових досліджень. Авторам найкращих доповідей запропоновано опублікувати результати досліджень у вигляді статті у фаховому виданні – електронному часописі «Проблеми телекомунікацій».