EMC конференція — 2019 рік

Шановні колеги, 21-22 травня 2019 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки на базі кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського відбулася п’ята Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв’язку» (ЕМС-2019).

1. Загальна інформація

Кількість поданих доповідей: 73
з країн далекого зарубіжжя: 2 (Ірак, Польща)
з України (ХНУРЕ): 27 (21)
Кількість прийнятих доповідей на конференцію: 41
Кількість доповідей, які доповідались на конференції: 29
Загальна кількість учасників конференції: 53

 2. Хід роботи конференції

Відкрив конференцію ЕМС-2019 завідувач кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського професор Лемешко О.В., який привітав учасників та доповідачів з початком заходу, побажав плідної роботи.

На початку конференції були заслухані наступні пленарні доповіді:

– наукового співробітника проблемної науково-дослідної лабораторії радіомоніторингу і обробки радіотехнічної інформації (ПНДЛ РМОРТІ) ХНУРЕ c.н.с. Колеснік В.І. на тему: «Направления совершенствования информационно-аналитической системы поддержки принятия решений по эффективному управлению национальным радиочастотным ресурсом»;

– провідного інженера ПАТ «Київстар» у м. Харків Жолтікова О.В.

на тему: «Перспективы развития технологий мобильной связи в Украине»;

– професора кафедри ІКІ ХНУРЕ, д.т.н. Лошакова В.А. на тему: «Комплекс лабораторних робіт з дослідження систем зв`язку та радіомоніторингу на базі SDR технології»;

– професора кафедри комп’ютерної радіоінженерії та систем технічного захисту інформації ХНУРЕ, д-ра фіз.-мат. наук Лучаніновa А.І. на тему: «Модифицированная модель Butterworth-Van-Dyke (MBVD) для анализа нелинейных свойств резонаторов на объемных акустических волнах».

Пленарні доповіді визвали високу зацікавленість та жваву дискусію.

У процес обговорення та дискусії долучались наукові фахівці, зокрема провідний інженер ПрАТ «Київстар» у м. Харків Олексій Жолтіков акцентував сучасний стан впровадження обладнання мобільного зв’язку 4G компанії в Харківській області, а також наголосив перспективи розвитку національного оператора «Kиївстар» по впровадженню технологій мобільного зв’язку 5G в Україні.

Провідний фахівець північно-східної філії Українського державного центру радіочастот, к.т.н., доц. Олександр Колесніков (м. Харків, Україна) відмітив важливість та актуальність оперативного вирішення задач радіомоніторингу радіоелектронних засобів широкосмугового доступу та сучасних методик вимірювань параметрів випромінювання.

Доцент кафедри комп’ютерної радіоінженерії та систем технічного захисту інформації, к.ф-м.н., доц. Василій Лихограй висловив пропозиції щодо перспектив застосування широкосмугових антен у системі зв’язку та радіомоніторингу на базі SDR технології, яка пропонувалась проф. Лошаковим В.А. у якості створення комплексу лабораторних робіт, та майбутньої співпраці кафедр у рамках зазначеної проблематики.

Науковий керівник і завідувач проблемною науково-дослідною лабораторією радіомоніторингу і обробки радіотехнічної інформації (ПНДЛ РМОРТІ) к.т.н., с.н.с. М.М. Калюжний відмітив важливість привернення уваги державних органів та користувачів радіочастотного ресурсу (РЧР) до необхідності актуалізації та введення розробленої в ХНУРЕ інформаційно-аналітичної системи прийняття рішень по управлінню РЧР.

В обговоренні актуальних питань та проблем по забезпеченню електромагнітної сумісності у сучасних безпроводових мережах зв’язку приймали активну участь наукові співробітники кафедр, підрозділів, науково-дослідних лабораторій ХНУРЕ, студенти, аспіранти, докторанти кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського та інші наукові.

Другий день конференції був присвячений 17 доповідям. 

3. Підсумки роботи конференції та пропозиції щодо проекту конференції.

При проведенні підсумків роботи конференції було підкреслено, що проблема електромагнітної сумісності є завжди актуальною, оскільки зі збільшенням числа радіоелектронних засобів у світі і в Україні ця проблема стає більш гострою і потребує нових, ефективних методів вирішення.

Рекомендовано посилити зміст освітньо-професійних та освітньо-наукових програм включенням на рівні розділів або окремих дисциплін проблемних питань, які стосуються забезпечення електромагнітно-сумісності телекомунікаційних та радіотехнічних засобів. Це особливо актуально з точки зору впровадження в Україні сучасних стандартів мобільного зв’язку – 4 та 5 поколінь.

Було запропоновано вважати організацію проведення конференції на високому науково-технічному рівні і рекомендувати оргкомітету наступне проведення засідання конференції  «Проблеми електромагнітної сумісності перспективних безпроводових мереж зв’язку» у 2020 р. в ХНУРЕ.

Авторам доповідей:

– Колеснік В.І., Калюжному Н.М., що викликали найбільшу зацікавленість, запропоновано подати матеріали до 6-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Problems of Infocommunications. Science and Technology» (PIC S&T` 2019);

 Лошакову В.А., Жолтікову О.В. запропоновано опублікувати матеріали конференції у розгорнутому вигляді як статті в спеціалізованому е-журналі МОН України «Проблеми телекомунікацій».

Висловлюємо слова вдячності всім учасникам конференції ЕМС-2019, а також її організаторам, перш за все, голові – проф. Москальцю М.В. та вченому секретарю – проф. Коляденко Ю.Ю.

Збірник наукових праць конференції ЕМС. 2019 р.

Наукометричні показники
співробітників кафедри ІКІ

Наукометричні показники
співробітників ХНУРЕ

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач
Чакрян
Вадим
Хазарович
Старший викладач