На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека та захист інформації;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Електронні комунікації та радіотехніка.

Міжнародне співробітництво

Організація та проведення онлайн-воркшопу в рамках проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні»
31 жовтня 2024 року відбувся онлайн-воркшоп, організований кафедрою інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ в рамках проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні».

31.10.2024

Співробітники кафедри долучилися до виконання проєкту COST Action CA22104 – Behavioral Next Generation in Wireless Networks for Cyber Security (BEiNG-WISE)
Харківський національний університет радіоелектроніки приєднався до проєкту CA22104 – Behavioral Next Generation in Wireless Networks for Cyber Security (BEiNG-WISE), метою якого є сприяння розвитку нових нетрадиційних безпроводових рішень у сфері кібербезпеки, що складаються як з технічних, так і з соціальних характеристик.

15.09.2024

Відгуки на літню школу 2024 року
I took part in the Summer school'2024 under the Erasmus+ project Jean Monnet module: “The European experience for enhancement of the resilience of critical entities in Ukraine”, which was held by ICE Department NURE.

17.08.2024

Урочисте закриття Другої літньої школи «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні»
15 серпня 2024 року відбулось урочисте закриття Другої літньої  школи «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні». Літня школа’24 була організована кафедрою ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ в рамках проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «The European experience for enhancement the resilience of critical entities in Ukraine / ResCE».

15.08.2024

Стартувала друга ЛІтня школа за Проєктом Ерасмус+ модуль Жан Моне «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об’єктів України»
Шановні друзі та колеги, 22 липня 2024 року в межах Проєкту Ерасмус+ модуль Жан Моне «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об’єктів України» на базі кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського ХНУРЕ стартувала вже Друга літня школа'24, присвячена захисту критичних інфраструктур.

23.07.2024

Участь у кластерному семінарі, присвяченому вивченню та поширенню Європейських студій в Україні: успішні практики, виклики та перспективи
15 жовтня 2024 року відбувся Кластерний семінар, присвячений вивченню та поширенню Європейських студій в Україні: успішні практики, виклики та перспективи, організований Національним Еразмус+ офісом в Україні.

15.10.2024

Онлайн-зустріч зі студентами ХНУРЕ за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями» (осінньо-зимовий семестр)
Шановні студенти! 1 жовтня стартує черговий семестр спільного німецько-українського проєкту "DigiJED-3: Digital Education with Joined Efforts" в рамках програми "Ukraine Digital: Ensuring Study Success in Times of Crisis", що фінансується за кошти Німецької служби академічних обмінів (Deutsche Akademische Austauschdienst, DAAD).

06.09.2024

Активності кафедри ІКІ імені В.В. Поповського за проєктами Еразмус+ модуль Жан Моне
Оприлюднено статистику перемог у проектах Jean Monnet Actions для України за 2021-2024 роки серед українських закладів вищої освіти (ЗВО). Наш виш, Харківський національний університет радіоелектроніки, за підсумками цих 4-х років участі у конкурсах виборов 8 проєктів та розділив 7-8 місце серед кращих ЗВО України з Запорізьким національним університетом.

17.08.2024

Кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ виборола фінансування на реалізацію проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція перспективної екосистеми кібербезпеки ЄС в Україні»
Кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського ХНУРЕ виборола фінансування на реалізацію проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне «Інтеграція перспективної екосистеми кібербезпеки ЄС в Україні».

04.08.2024

Вітаємо студентів кафедри ІКІ ім. В.В. Поповського з успішним завершенням чергового семестру за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями»
На початку червня 2024 року завершився черговий семестр навчання студентів ХНУРЕ за німецько-українським проєктом «DigiJED-3: цифрова освіта спільними зусиллями». У цьому семестрі прийняли участь у проєкті 20 студентів ХНУРЕ, з яких 19 здобувачів представляли кафедру ІКІ імені В.В. Поповського. Як і у минулому семестрі шість студентів кафедри отримали стипендії від проєкту за успішне навчання за обраними курсами. Взагалі 15 студентів отримали сертифікати за результатами вивчення курсів проєкту. Найбільш популярними курсами у цьому семестрі були «Introduction to Deep Learning» та «Machine Learning with Python».

17.06.2024

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Доцент кафедри
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач
Чакрян
Вадим
Хазарович
Старший викладач