На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 40 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.

Здобутки кафедри

Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського очолила рейтинг випускаючих кафедр ХНУРЕ за підсумками 2020/2021 н.р.
Оновлено рейтинг випускаючих кафедр ХНУРЕ за 2020/2021 навчальний рік. За його підсумками перше місце в запеклій боротьбі виборола наша кафедра - кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського! Вітаємо колектив кафедри та наших студентів з довгоочікуваною ПЕРЕМОГОЮ! Так тримати!

31.08.2021

Оновлено вебометричний рейтинг кафедр і факультетів ХНУРЕ
Оприлюднено вебометричний рейтинг кафедр Харківського національного університету радіоелектроніки за ІІ квартал 2021 року. Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського за результатами роботи у ІІ кварталі 2021 року зберегла перше місце в цьому рейтингу та навіть дещо покращила свої позиції.

06.07.2021

Співробітників кафедри ІКІ нагороджено відзнаками Верховної Ради та Міністерства освіти і науки України
28 травня 2021 року на засіданні Вченої ради ХНУРЕ ректор В.В. Семенець привітав науковців університету з отриманням вчених звань та відзнак від Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної ради, а також Харківської міської ради.

28.05.2021

Вітаємо нашого випускника аспірантури доктора Хайлана Ахмада з високою нагородою!
П’ятий рік поспіль завідувач кафедри цифрових медіа доктор Хайлан Ахмад нагороджений відзнакою заслуженого професора Інформаційного коледжу в Університеті Ді-Кар (Thi-Qar), м. Багдад (Ірак). У рамках святкування дев'ятнадцятого ювілею університету переможця вшанував президент Університету Ді Кар. Відбір кандидатів базувався на основі кількості опублікованих наукових робіт, участі у конференціях, семінарах, комітетах, дискусій для аспірантів тощо.

08.05.2021

Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського покращила свої показники в Google Scholar Citations
Колектив кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського покращив свої показники в наукометричній базі Google Scholar Citations. Відповідно до результатів публікаційної активності загальна кількість цитувань наукових праць перевищила 7000

22.04.2021

Поздоровляємо Кузьміних Євгенію Дмитрівну з присвоєнням вченого звання доцента
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 735 від 29.06.2021 року Кузьміних Євгенії Дмитрівні присвоєно вчене звання доцента кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ. Вітаємо Євгенію Дмитрівну з черговим важливим досягненням та бажаємо їй подальших наукових та методичних успіхів на шляху завершення докторської дисертації та отримання вченого звання професора!

09.07.2021

Поздоровляємо Шаповалову Анастасію з присудженням наукового ступеня кандидата технічних наук
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 735 від 29.06.2021 року затверджено рішення СРД 64.052.09 про присудження асистенту кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ Шаповаловій Анастасії Сергіївні наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.12.02 «Телекомунікаційні системи та мережі». Вітаємо Анастасію Сергіївну з високою оцінкою рівня її кваліфікації, її наукових здобутків та результатів. Бажаємо їй подальших перемог, креативних ідей та нових звершень! Також поздоровляємо наукового керівника Шаповалової А.С. професора кафедри ІКІ Євдокименко Марину Олександрівну із першою захищеною ученицею! Дівчата, так тримати!!!

05.07.2021

Вітаємо професорку Єременко О.С. з отриманням диплому стипендіата Верховної Ради України, молодого вченого – доктора наук
14 травня 2021 року Голова Парламенту Д. Разумков вручив дипломи молодим вченим-стипендіатам Верховної Ради України. Вручення дипломів приурочено професійному святу – Дню науки.

14.05.2021

Вітаємо професора Лошакова В.А. з перемогою у змаганнях з радіозв’язку на УКХ
Поздоровляємо професора кафедри ІКІ імені В.В. Поповського доктора технічних наук, професора Лошакова Валерія Андрійовича з успішною участю у змаганнях з радіозв’язку на УКХ «Весняна першість України на УКХ» 2020 року.

04.05.2021

Кафедра ІКІ очолила вебометричний рейтинг кафедр ХНУРЕ
За підсумками вебометричного рейтингу кафедр Харківського національного університету радіоелектроніки перше місце зайняла кафедра інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського. Саме на наш підрозділ припадає 10,6% від загального внеску кафедр у вебометричні здобутки університету взагалі.

20.04.2021

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач