На кафедрі розгорнуто і успішно використовується в навчальному процесі та наукових дослідженнях найсучасніше телекомунікаційне обладнання різних фірм-виробників: Cisco, Siemens, Avaya, D-link та ін. Функціонал обладнання охоплює всі технологічні рівні мереж наступного покоління (NGN) - від термінальних пристроїв і мереж доступу, до транспортних мереж і систем мережевого управління.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії входить до складу факультету інфокомунікацій Харківського національного університету радіоелектроніки. Історія кафедри налічує понад 45 років. Щорічно кафедра приймає до 250 абітурієнтів з України та зарубіжних країн на денне, заочне, дистанційне, післядипломне навчання та екстернат, а також на відділення з навчанням англійською мовою.
Кафедра ІКІ носить ім’я Володимира Володимировича Поповського, який її очолював з 1992 по 2018 рр. За цей час під його керівництвом кардинально оновлена та осучаснена лабораторна база кафедри (12 нових лабораторій та центрів); він створив та очолив наукову школу – захищено 10 докторських та понад 50 кандидатських дисертацій; видано 7 монографій, більше 200 статей та понад 300 доповідей на конференціях. Виконано більше 20 НДР.
Кафедра готує фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктора філософії, PhD) рівнями вищої освіти за такими спеціальностями:
  • 125 Кібербезпека;
  • 126 Інформаційні системи та технології;
  • 172 Телекомунікації та радіотехніка.

Здобутки кафедри

Кафедра ІКІ зберегла за собою перше місце у вебометричному рейтингу кафедр ХНУРЕ за підсумками 2021 року
Шановні колеги, підведено підсумки вебометричного рейтингу кафедр Харківського національного університету радіоелектроніки за ІV квартал 2021 року та за рік взагалі. Цей рейтинг було запроваджено у грудні 2020 року за ініціативи ректора ХНУРЕ Валерія Семенця з метою покращення вебометричних показників університету у національних та міжнародних рейтингах. Рейтинг враховує якість сайтів кафедр, а також рівень публікаційної активності співробіників кафедр ХНУРЕ, який оцінювався через призму показників наукометричних баз Scopus та Google Scholar.

22.01.2022

Отримали нагороди дійсні та майбутні професори кафедри ІКІ імені В.В. Поповського
24 грудня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулось останнє за 2021 рік засідання Вченої ради. На засіданні було підведено підсумки за багатьма напрямками роботи університету.

25.12.2021

Вітаємо завідувача кафедри ІКІ імені В.В. Поповського з перемогою у конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена»
Колектив кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського щиро вітає завідувача кафедри доктора технічних наук, професора Лемешка О.В. з перемогою у конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Завідувач найкращої кафедри»! Бажаємо йому сил та наснаги у подальших перемогах та звершеннях!

20.12.2021

Вітаємо професорів кафедри ІКІ із призначенням іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні за 2022 рік
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.09.2021 № 1047 відбувся конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. Щороку до Дня Гідності та Свободи призначається 25 стипендій.

22.11.2021

Призначено академічні стипендії Президента України на І семестр 2021/2022 навчального року
Вітаємо студентку кафедри ІКІ імені В.В. Поповського Борисенко Лесю Андріївну з призначенням академічної стипендії Президента України на І семестр 2021/2022 навчального року! Бажаємо Лесі подальших успіхів та перемог, відмінного навчання та творчих здобутків!

01.10.2021

Підсумки публікаційної активності кафедри ІКІ імені В.В. Поповського Google Scholar Citations за 2021 рік
Колектив кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського продовжує покращувати показники публікаційної активності в наукометричній базі Google Scholar Citations, що також позитивно впливає на позиції ХНУРЕ в національних та міжнародних рейтингах університетів.

31.12.2021

Підведено підсумки щорічного конкурсу «Найкращий науковий, науково-педагогічний працівник ХНУРЕ»
Характерною ознакою наближення Нового року є підведення підсумків щорічного конкурсу «Найкращий науковий, науково-педагогічний працівник ХНУРЕ»! Традиційно співробітники кафедри ІКІ імені В.В. Поповського гідно представили свій підрозділ у цьому авторитетному змаганні, організованому за багатьма номінаціями з використанням Порталу забезпечення якості вищої освіти «TRUST».

22.12.2021

Вітаємо співробітниць кафедри ІКІ з присвоєнням вченого звання професора
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1290 від 30.11.2021 р. затверджено рішення вченої ради ХНУРЕ про присвоєння вченого звання професора співробітницям кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського

03.12.2021

Професор кафедри ІКІ Агеєв Д.В. зберіг місце у ТОП-2% вчених світу
Вітаємо професора кафедри ІКІ імені В.В. Поповського доктора технічних наук Агеєва Д.В. з входженням до ТОП-2% вчених світу за результатами престижного рейтингу.

27.10.2021

Поздоровляємо співробітників кафедри ІКІ з присвоєнням вчених звань
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 1017 від 27.09.2021 року Кулі Юлії Едуардівні та Поповській Катерині Олегівні присвоєно вчене звання доцента кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського ХНУРЕ.

01.10.2021

Анонс конференцій

Професорсько-викладацький склад

Коляденко
Юлія
Юріївна
Професор кафедри
Куля
Юлія
Едуардівна
Доцент кафедри
Мерсні
Амаль
Старший викладач
Сацюк
Василь
Васильович
Старший викладач
Супрун
Тетяна
Василівна
Старший викладач