Department of Telecommunication Systems is part of the Faculty of Telecommunications and Instrumentation Kharkiv National University of Radio Electronics. History of the department has more than 35 years. Department annually receives up to 250 students from Ukraine and foreign countries for the day, part-time and distance, postgraduate training and externship, as well as separation of learning English.

At the department deployed and successfully used in the educational process and scientific research the most advanced telecommunications equipment of different manufacturers: Cisco, Siemens, Avaya, D-link and other functional equipment covers all the technological levels of next-generation networks (NGN) - from terminal devices and networks access to transport networks and network management systems.

Кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського посіла третє місце в рейтингу кафедр і факультетів ХНУРЕ за 2018/2019 н.р.

Шановні колеги, кафедра ІКІ ім. В.В. Поповського посіла високе третє місце в рейтингу кафедр і факультетів ХНУРЕ за 2018/2019 н.р., поступившись лише кафедрам БМІ та ПІ. Вітаємо співробітників кафедри з таким значним здобутком, на який вплинули результати навчальної, наукової, методичної роботи, міжнародного співробітництва тощо. Традиційно весь колектив кафедри ІКІ працював на цей високий результат, захищаючи докторські та кандидатські дисертації, готуючи до друку підручники та посібники, приймаючи участь у підготовці студентів до олімпіад та конкурсів. Це наша спільна перемога! Нагадаємо, що в минулому році кафедра  ІКІ ім. В.В. Поповського також була в трійці лідерів, зайняла в цьому ж рейтингу загальне друге місце.

Read more...


Участь у роботі 23-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХ1 столітті»

Здесь новыешаблоны dle
креативные Joomla шаблоны.

16 - 17 квітень 2019 року відбулась конференція «Перспективи розвитку інфокомунікацій та інформаційно-вимірювальних технологій», яка була організована в рамках 23-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХI столітті».

Доповіді студентів нашої кафедри були представлені у двох секціях конференції:

1-ша секція: «Проблеми інфокомунікацій»;

2-га секція: «Управління інформаційною безпекою».

На першу секцію було подано 21 доповідь, на другу – 9.

 

За підсумками конференції першої секції нагороджені:

диплом за 1-е місце отримав студент гр.ІКІм-18-1 Мокряк Андрій Анатолійович;

диплом за 2-е місце – студент гр.ІКІм-18-1 Жуга Юрій Сергійович.

диплом за 3-е місце – студент гр.ТРТКу-17-2 Афанасьєв Юрій Володимирович.

 

За підсумками конференції другої секції нагороджені:

диплом за 1-е місце отримав студент гр.АМЗІiм-18-1 Олаіде Джамі Олалекану;

диплом за 2-е місце вручено студенту гр. АМЗІiм-18-1 Іквуегбу Чігозіе Чарльзу;

дипломом за 3-е місце нагороджено студента гр. УІБ-15-1 Каліненкову Анастасію Леонідівну.

 

За активну участь у роботі конференції нагороджено почесною грамотою студента гр. АМЗІiм-18-1 Оботе Едідіонгу ІМЕ та студента гр. АМЗІiм-18-1 Акінтунде Адедамоле Еммануеля.

В рамках форуму також пройшла виставка досягнень молоді.

Кафедра ІКІ імені В.В. Поповського була представлена в розділі «Програмно-апаратні розробки, прилади та пристрої».

Виставлено 8 розробок:

1. Швидкісний синтезатор частот.

Білокурова Анастасія Олександрівна, студ.гр. ТК-15-4, факультет ІК, ХНУРЕ. Наук. керівник: к.т.н., доц. каф.ІКІ Філіпенко Олег Ігоревич

Ця розробка та її автор отримали Почесну грамоту.

Синтезатор частот має досить широкий діапазон синтезуємих частот і малий час переключення. Стабільність генеруємої частоти на рівні загально принятих стандартів. Простий у виготовленні. Не потребує дефіцитної елементної бази.

Синтезатор частот має компактну конструкцію. Виконаний на мініатюрних елементах. По технічним характеристикам та надійності знаходиться на рівні зарубіжних зразків при значно меншій вартості.

Розроблений пристрій може бути використаний в лабораторному практимумі як джерело сигналів різних частот і моделювання телекомунікаційних систем з малим часом переключення частот.

2. Мобільна система тропосферного зв’язку.

Цилюрік Вадим Євгенович, студ. групи ТРТК-16-2, факультет ІК, ХНУРЕ. Наук. керівник: д.т.н., проф. каф. ІКІ ЛошаковВалерій Андрійович

Тропосферна система зв’язку сантиметрового діапазону призначається для передачі мультисервісної інформації.

Виконана в єдиному моноблоці, що встановлюється біля антени. Забезпечує на відстанях 40-60 км швидкість передачі інформації до 40..50 Мбіт/с.

Розроблена система зв’язку по технічним та масо-габаритним характеристикам, мобільності, швидкості розгортання та надійності зв’язку  знаходиться на рівні кращих зарубіжних зразків при значно меншій вартості.

3. Система дистанційного управління апаратурою тропосферного зв’язку.

Цилюрік Вадим Євгенович, студ. групи ТРТК-16-2, факультет ІК, ХНУРЕ. Наук. керівник: д.т.н., проф. каф. ІКІ ЛошаковВалерій Андрійович

Малогабаритна система дистанційного управління апаратурою тропосферного зв’язку призначається для забезпечення потрібних кутів спрямованості антен і керування режимами роботи апаратури.

Дистанційне управління забезпечує захист персоналу від впливу електромагнітного випромінювання сантиметрового діапазону.

Система виконана на мікросхемах і має досить малі габарити. Один блок встановлюється біля антени, а інший на безпечній для персоналу відстані.

Розроблена система дистанційного управління проста в реалізації.

4. Програмна модель роботи радіолокаційної станції

Масоча Саксесс Марегере, студ. гр. TKi-15, факультет ІК, ХНУРЕ. Наук. керівник: к.т.н., доц. каф. ІКІ Мартинчук Олександр Олександрович

Розроблено програмне забезпечення для моделювання роботи радіолокаційної станції. Модель відтворює процес роботи реальної системи і дозволяє імітувати дії по вимірюванню координат об’єкту у просторі. Програмна модель дозволяє проводити дослідження впливу різних факторів на точність вимірювання, вивчати механізми роботи реальної системи. Розроблена модель може використовуватися для наукових досліджень без використання дорогої апаратури та студентами в лабораторному практикумі.

5. Мобільний пристрій для виявлення пошкоджень станцій мобільного зв’язку

Шлома Олександр Константинович, студ.гр.ТРТКІ-18-1, факультет ІК, ХНУРЕ. Наук. керівник: ст. викл. каф. ІКІ Волотка Вадим Сергійович

Розроблена надлегка мініатюрна система зв’язку для передачі відео інформації за допомогою малого літального апарату. Особливістю конструкції є наявність плати для встановлення різних передавально-приймальних модулів. Це дозволяє встановити додаткові модулі і збільшити відстань між користувачами до 200 м. Унікальність конструкції - у можливості простої реконфігурації в залежності від поставлених задач. Розроблена система може використовуватися для виявлення пошкоджень станцій мобільного зв’язку або для вірішення різного роду задач у надзвичайних ситуаціях. На відміну від існуючих технічних рішень розроблена система зв’язку має просту конструкцію і виконує поставлені задачі при значно меншій вартості. 

6. Програмний комплекс дослідження методів мережевої стеганографії в інфокомунікаційних мережах

Щербак Анна Олеговна, студ.гр. УІБ -15-1. Науковій керівник: д.т.н., проф., завідувач кафедри ІКІ Лемешко Олександр Віталійович.

Розроблено імітаційну модель системи для передачі прихованої інформації через комп'ютерні мережі з використанням особливостей роботи протоколів передачі даних.

Типові методи мережевої стеганографії включають зміну властивостей одного з мережевих протоколів. Крім того, може використовуватися взаємозв'язок між двома або більше різними протоколами з метою більш надійного приховування передачі секретного повідомлення.

Мережева стеганографія охоплює широкий спектр методів, зокрема:WLAN стеганографія, LACK стеганографія, DAB та DVB стеганографія.

Імітаційна модель демонструє роботу мережевої стеганографії і дає можливість оцінювати якість роботи системи. Розроблена модель може бути використана в наукових дослідженнях і студентами в лабораторному практикумі.

7. Система доступу в розумному будинку

Афанасьєв Юрій Володимирович, студ гр. ТРТКу-17-2. Науковій керівник: д.т.н., проф., завідувач кафедри ІКІ Лемешко Олександр Віталійович.

Система дає доступ до функцій розумного будинку за допомогою карт rfid. База даних збережена локально та з визначеною періодичністю оновлюється з сервера. Функціонування системи забезпечується, як при наявності каналу обміну даними WIFI так і в автономному режимі.

В проекті реалізовано та представлено прототипи окремих функціональних складових системи контролю та управління доступом.Несанкціоноване зовнішнє втручання в систему, а саме - доступ до бази даних та до елементів управління системою доступу, може бути виключено за рахунок відсутності обміну даними між сервером бази даних та контролером, а також виконанням дублюючих функцій, щодо контролю параметрів з датчику руху та ін., які направлені на забезпечення інтеграції до системи розумного будинку.

8. Антенна система змішаної поляризації для дослідження можливостей покращення параметрів якості локальної точки доступу з MIMO ортогональними поляризаційними каналами.

Аджаді Айозем Тега, аспірант кафедри ІКІ, Масоча Саксесс Марегере, студ. гр. TKi-15. Науковий керівник к.т.н., доц. Мартинчук О. О.

Розроблена антенна система, що складається з трьох ортогональних вібраторів вертикальної поляризації та трьох вібраторів горизонтальної. Це дозволяє формувати різні стани поляризації просторових каналів завдяки використанню спліттерів системи живлення та лінійних фазообертачів. Керування живленням окремих елементів антен надає можливість формувати різні стани поляризації MIMO антен Wi-Fi точки доступу, а саме:

· дві незалежні антенні решітки ортогональної лінійної поляризації;

· три незалежні антени ортогональної кругової  або еліптичної поляризації;

· дві антени ортогональної кругової поляризації.

Антенна система дозволяє покращити параметри якості каналу доступу, такі як пропускна здатність, вірогідність помилок, час з'єднання, федінг сигналу, дальність доступу.

Викладачі кафедри

 • Астраханцев Андрій Анатолійович
 • Куля Юлія Едуардівна
 • Тiтаренко Лариса Олександрiвна
 • Ткачова Олена Борисівна
 • Токар Любов Олександрівна
 • Філіппенко Олег Ігорович
 • Шостко Ігор Світославович
 • Штангей Світлана Вікторівна
 • Пшеничних Сергій Васильович
 • Радівілова Тамара Анатоліївна
 • Сабурова Світлана Олександрівна
 • Снігуров Аркадій Владиславович
 • Терещенко Ігор Володимирович
 • Марчук Артем Володимирович
 • Марчук Володимир Степанович
 • Мельнікова Любов Іванівна
 • Ощепков Михайло Юрійович
 • Пастушенко Микола Савелійович
 • Коваленко Тетяна Миколаївна
 • Ковальчук Валентина Костянтинівна
 • Коляденко Юлія Юріївна
 • Лемешко Олександр Віталійович
 • Лошаков Валерій Андрійович
 • Добринін Ігор Станіславович
 • Євдокименко Марина Олександрівна
 • Епішкін Сергій Олексійович
 • Єременко Олександра Сергіївна
 • Агеєв Дмитро Володимирович
 • Поповська Катерина Олегівна
 • Вавенко Тетяна Василівна
 • Шаповалова Анастасія Сергіївна
 • Москалець Микола Вадимович
 • Пронюк Ганна Валеріївна
 • Холодкова Анна Валеріївна
 • Кадацька Ольга Йосипівна
 • Мерсні Амаль
 • Сацюк Василь Васильович
 • Холод Леонід Миколайович
 • Волотка Вадим Сергійович
 • Лебеденко Тетяна Миколаївна
 • Мартинчук Олександр Олександрович
 • Невзорова Олена Сергіївна
 • Дуравкін Євген Володимирович
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
 • IEEE конференції

 • Інші конференції

Sellers

Sellers

Sellers

Sellers

Sellers

Sellers

Sellers

Соціальні мережі

Контакти

Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра інфокомунікаційної інженерії

home Адреса: 61166, Україна, м Харків, пр. Науки 14, головний корпус, 3 поверх, кім. 304

phone Телефон: +38057-702-13-20

email Email: d_ts@nure.ua